FARBY I EFEKTY DEKORACYJNE
Farby do mebli i renowacji

Farby do mebli i renowacji

Jeger Rustic
Jeger Farba Kredowa

Jeger Rustic

Farba kredowa do mebli i drewna.

12 KOLORÓW

od 56,00 zł
ZOBACZ
Jeger Brillant
Jeger Brillant

Jeger Brillant

Farba z efektem brokatowym do mebli i drewna.

4 KOLORY

od 59,00 zł
ZOBACZ
Jeger Perle
Jeger Perle

Jeger Perle

Farba z efektem perłowym do mebli i drewna.

8 KOLORÓW

od 59,00 zł
ZOBACZ
Jeger Renocolor
Jeger Renocolor

Jeger Renocolor

Farba renowacyjna do mebli i glazury.

8 KOLORÓW

od 59,00 zł
ZOBACZ
Jeger Metal
Jeger Metal

Jeger Metal

Farba z efektem metalicznym.

4 KOLORY

od 19,95 zł
ZOBACZ
Jeger Chalky Style
Jeger Chalky Style

Jeger Chalky Style

Matowa farba kredowa do mebli i drewna.

10 KOLORÓW

od 19,95 zł
ZOBACZ
Jeger Chalky Spray
Jeger Chalky Spray

Jeger Chalky Spray

Matowa farba kredowa w sprayu.

10 KOLORÓW

od 36,50 zł
ZOBACZ
Jeger Emalia do drewna i metalu
Jeger Emalia do drewna i metalu

Jeger Emalia do drewna i metalu

Akrylowa emalia do wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń.

od 29,90 zł
ZOBACZ
Jeger Lazura do drewna
Jeger Lazura do drewna

Jeger Lazura do drewna

Do wewnątrz i na zewnątrz budynków.

18 KOLORÓW

od 39,90 zł
ZOBACZ
Jeger Chic
Jeger Lakierobejca CHIC

Jeger Chic

Lakierobejca z efektem perłowo-brokatowym.

5 KOLORÓW

od 59,95 zł
ZOBACZ
Jeger  Natur
Jeger Lakierobejca Natur

Jeger Natur

Lakierobejca z efektem matowym.

5 KOLORÓW

od 59,95 zł
ZOBACZ
Jeger Farba do renowacji
Farba do renowacji

Jeger Farba do renowacji

Ultraodoporna farba do renowacji wszystkich powierzchni.

10 KOLORÓW

od50,15 zł
59,00 zł
ZOBACZ

Produkty uzupełniające

Nowe życie mebli, czyli jak je odnawiać i malować?

Jeśli masz w domu meble, których piękny wygląd jest już tylko wspomnieniem, czas je odświeżyć. Ich renowacja wcale nie musi być skomplikowana. Świetnym i zarazem łatwym w realizacji pomysłem jest przemalowywanie mebli, z powodzeniem wykona je każdy i to w warunkach domowych. Ten prosty zabieg pozwoli szybko przywrócić piękny wygląd starej szafce, nadać świeży, nowoczesny sznyt wysłużonemu, ale nadal lubianemu stolikowi kawowemu. Czasami nawet przemalowanie frontów meblowych lub ram sprawi, że wnętrze zyska całkiem nowy styl. Aby efekt końcowy w pełni cię zadowolił, potrzebujesz tylko odpowiedniej farby do mebli, dobrej jakości. W ofercie Jeger znajdziesz aż 6 różnych rodzajów farb do malowania mebli, a także podkłady i lakiery do mebli, które pomogą ci uzyskać wymarzony wygląd sprzętów. Do dzieła!

Zobacz więcej
  • Wzmocnij podłoże – zastosuj podkład

    Przed rozpoczęciem renowacji mebli należy dokładnie oczyścić i odtłuścić ich powierzchnię. Czynność możemy wykonać papierem ściernym lub specjalnym preparatem do matowienia powierzchni pomalowanych wcześniej farbą o wysokim połysku lub lakierem – Jeger DeLack. Warto podkreślić, że drugi sposób nie tylko zapewni dobrą przyczepność dla nowej farby, ale jest także znacznie łatwiejszy - unikniemy szlifowania i zaoszczędzimy czas. Pamiętajmy też, aby dostosować chłonność malowanej powierzchni, co pozwoli na zredukowanie zużycia farby nawierzchniowej, wzmocni podłoże i zabezpieczy przed wilgocią. To zadanie spełni farba podkładowa do drewna Jeger Deco Primer – warto ją zastosować, gdy malujemy surowe drewno i podczas odnawiania. Jeśli malujemy meble laminowane, wykonane z tworzyw drewnopodobnych, płyt MDF, których powierzchnia jest bardziej wymagająca, wskazany jest zaawansowany podkład. Warto sięgnąć po Jeger Specjal Primer, który sprawdzi się na najbardziej śliskim i nieprzylegającym podłożu.

  • Farba w dobrym stylu

    Umiejętna stylizacja mebli za pomocą farb potrafi zupełnie odmienić całe pomieszczenie. Kluczem do sukcesu będzie wybór odpowiedniej farby i staranne wykonanie prac renowacyjnych. Zanim wybierzemy właściwy produkt sprawdźmy, z jakiego surowca wykonany jest nasz mebel i w jakim pomieszczeniu będziemy go używać. Dla przykładu, jeśli malujemy meble w kuchni to powinniśmy użyć farby do mebli kuchennych, która charakteryzuje się większą odpornością. Z kolei innym rodzajem farby pomalujemy sprzęty z surowego drewna (np. Jeger Rustic), a innym laminowane lub z płyty, np. MDF (np. Jeger Reno Color) czy elementy dekoracyjne z metalu, szkła albo tworzywa sztucznego (Jeger Metal). Farby do odnawiania mebli z oferty Jeger to doskonały wybór dla wszystkich, którym zależny na prostych, ale skutecznych rozwiązaniach. Wszystkie produkty są łatwe w użyciu, a niektóre można aplikować nawet bez konieczności usuwania wcześniejszych warstw farb i lakierów (np. Jeger Reno Color). W zależności od wybranego rodzaju farby do renowacji mebli uzyskamy wymarzony efekt. Możemy śladem stylu vintage, prowansalskiego lub shabby chic postarzyć drewno mebli (Jeger Rustic) metodą przecierki, sprawić że sprzęty będę świetnym dopełnieniem nowoczesnych, industrialnych wnętrz (Jeger Metal czy Jeger Oxyd) lub nadać im piękny połysk (Jeger Brillant lub Jeger Perle). Farby do mebli dostępne są w bogatej gamie kolorystycznej i można nimi pomalować nie tylko meble, ale również boazerię, płyty kartonowo-gipsowe, metal lub szkło itd.

  • Zabezpiecz malowaną powierzchnię

    Po odrestaurowaniu mebli należy je zabezpieczyć specjalnym lakierem do mebli lub woskiem. W ofercie Jeger znajdziemy 4 rodzaje lakierów, które skutecznie ochronią pomalowane powierzchnie i elementy dekoracyjne przed wodą i plamami. W zależności od potrzeb możemy wybrać lakier bezbarwny do drewna, matowy (Jeger Lakier Extra MAT, Jeger Lakier Satynowy) lub z efektem wysokiego połysku (Jeger Lakier Wysoki Połysk, Jeger Lakier z Brokatem). Natomiast świetnym wykończeniem mebli w stylu vintage, skandynawskim, shabby będzie Jeger Patyna Jasna. Produkt doskonale nadaje się do stosowania na farbę kredową Jeger Rustic oraz wszystkie farby akrylowe.