FARBY I EFEKTY DEKORACYJNE
Farby tablicowe

Farby tablicowe

Jeger Farba Tablicowa
Jeger Farba Tablicowa

Jeger Farba Tablicowa

Farba pozwalająca uzyskać powierzchnie do pisania kredą.

6 KOLORÓW

od 44,00 zł
ZOBACZ
Jeger Tablica do flamastrów suchościeralnych
Jeger Tablica do flamastrów suchościeralnych

Jeger Tablica do flamastrów suchościeralnych

Lakier do wykonania tablicy do flamastrów suchościeralnych.

1 KOLOR

od 127,00 zł
ZOBACZ
Jeger Farba Magnetyczna
Jeger Farba Magnetyczna

Jeger Farba Magnetyczna

Farba pozwalająca uzyskać powierzchnie do przyczepiania magnesów.

1 KOLOR

od 97,00 zł
ZOBACZ
Jeger Masa Magnetyczno-Tablicowa
Jeger Masa Magnetyczno-Tablicowa

Jeger Masa Magnetyczno-Tablicowa

Farba pozwalająca uzyskać powierzchnie do pisania kredą i przyczepiania magnesów.

1 KOLOR

od 124,00 zł
ZOBACZ

Produkty uzupełniające

Kreatywna przestrzeń w twoim domu, czyli farby tablicowe

Jeśli szukasz pomysłu, jak przekształcić ścianę lub jej wybrany fragment w przestrzeń pełną pomysłów, farby tablicowe okażą się idealnym rozwiązaniem. Oryginalna i funkcjonalna tablica sprawi, że domowa przestrzeń zyska zupełnie nowy wymiar. Świetnie sprawdzi się w kuchni jako kalendarz czy miejsce na ulubione przepisy lub w pokoju dziecięcym jako powierzchnia do radosnej twórczości najmłodszych. Bardzo praktyczna będzie również we wnętrzach komercyjnych, jak lokale gastronomiczne, kawiarnie czy biura. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszą farbę tablicową, jakie są ich rodzaje, a także jak odpowiednio przygotować podłoże.

Zobacz więcej

  • Farbami tablicowymi do ścian pomalujesz prawie każdą powierzchnię: ściany pokryte tynkiem, drewniane drzwi, meble lub metalowe akcesoria. To produkty łatwe w aplikacji i zmywalne – wystarczy wilgotna gąbka, aby zmazać napisy i rysunki. W ofercie Jeger można wybierać spośród 4 rodzajów tablic.

  • Najlepsza farba tablicowa, czyli jaka?

    Farby tablicowe powinny tworzyć powłokę, która jest odporna na wielokrotne zmywanie. Wybierając produkt zwróćmy uwagę na intensywność koloru. Szczególnie istotne jest to w przypadku czarnej farby tablicowej. Powinna mieć głęboki kolor, nie zaś przypominać barwę spłowiałego betonu (co jest często cechą tańszych produktów). Warto też sprawdzić, jaki jest czas stygnięcia i schnięcia farby tablicowej. Im jest on krótszy, tym lepiej. Najbardziej uniwersalna i popularna jest farba w klasycznym czarnym kolorze, który pasuje niemal do każdego wnętrza. Jeśli jednak zależy nam na uzyskaniu innego koloru, to w ofercie Jeger do wyboru mamy bogatą paletę barw. Zarówno farba tablicowa szara, jak i biała „tablicówka” z powodzeniem spełni swoje właściwości. Dostępne są wersje matowe i półmatowe.

  • Wypisz, wymaluj tak jak chcesz

    W ofercie Jeger do wyboru mamy aż 4 rodzaje produktów. Klasyczna formuła farby tablicowej Jeger pozwala uzyskać trwały efekt tablicy szkolnej i jest idealnym rozwiązaniem do dziecięcego pokoju. Pobudzi kreatywność najmłodszych, tworząc powierzchnię dla dobrej zabawy i niezliczonej ilości pomysłów. Wystarczy kawałek kolorowej kredy i już można tworzyć piękne rysunki i napisy. Bez problemu pomalujemy nią ściany, meble i drzwi. Jest znakomitym sposobem na szybką renowację zniszczonych tablic. Z kolei tablica do flamastrów suchościeralnych Jeger sprawi, że twoje dziecko poczuje się jak prawdziwy artysta. Pozwoli uzyskać bezbarwną, gładką powierzchnię, na której najmłodsi za pomocą specjalnych flamastrów będą mogli tworzyć kolorowe, fantazyjne rysunki i teksty. Zastosowanie znajdzie też w biurze, gdzie spełni funkcję praktycznej tablicy na grafik. Z powodzeniem można jej używać na ścianach i meblach, aplikując na różne podłoża: drewno, kamień, tworzywa sztuczne, a nawet metal. Jeszcze więcej frajdy zapewni dzieciom tablica magnetyczna na ścianie – zabawy z magnesami nie będą miały końca. Aby osiągnąć zamierzony efekt wystarczy użyć magnetycznej farby. Jej idealnym uzupełnieniem jest farba tablicowa, która pozwala również na rysowanie kredą. Dla miłośników nietypowych wnętrzarskich rozwiązań idealną propozycją będzie farba tablicowa i magnetyczna w jednym. Na pomalowanej nią powierzchni można rysować kredą i jednocześnie przyczepiać magnesy do ściany. Tym sposobem w pokoju powstanie kącik kreatywnych zabaw, a każdy mebel zmieni się w prawdziwe dzieło sztuki. Warto pamiętać o szerokim zastosowaniu tych produktów – powierzchnie do rysowania przygotujemy nie tylko na ścianach, ale również na meblach, drzwiach i blatach.

  • Jak malować?

    Cały proces jest bardzo prosty. Zanim przystąpimy do malowania odpowiednio przygotujmy podłoże. Zadbajmy, aby było czyste, suche i odtłuszczone. Powierzchnię należy zagruntować wybranym podkładem marki Jeger: Deco Primer lub Special Primer. Jeśli planujemy malowanie powłok lakierowanych, np. szafek kuchennych, pamiętajmy by najpierw zmatowić ich powierzchnię papierem ściernym. Przed użyciem farbę tablicową na ścianę należy dokładnie wymieszać, by uzyskać jednolitą konsystencję. Następnie nanieść na malowaną powierzchnię dwie warstwy produktu, za pomocą wałka lub pędzla. Pierwsza, w zależności od temperatury otoczenia, powinna wyschnąć po ok. 4-6 godzinach. Po tym, czasie można już nanieść kolejną warstwę. Pomalowana farbą tablicową powierzchnia będzie sucha po ok. 24 godzinach. Jednak z rysowaniem kredą najlepiej wstrzymać się jeszcze ok. 3 dni, aby farba wyschła i w pełni uzyskała swoje właściwości. Po tym czasie możemy śmiało rozpocząć nasze kreatywne działania!