Chociaż czerń zdecydowanie przykuwa uwagę, to sama przyznasz, że nie jest to pierwszy kolor, jaki przychodzi Ci do głowy, kiedy planujesz odmienić ściany w swoim mieszkaniu. Czarny to, oprócz bieli, ulubiony kolor Coco Chanel, a dziś także synonim nowoczesnego wnętrza. To także ciekawa alternatywa dla projektów w kolorach natury. Jeśli do tej pory myślałaś „czarno to widzę”, czas pozbyć się obaw i rozprawić z mitem, że czerń jest smutna i ponura. 😉 Zobacz jak efektownie wykorzystać we wnętrzu efekt Loft Metal w kolorze metalizującej czerni.


Dlaczego czerń?

Najlepszym argumentem przemawiającym za czernią na ścianach jest fakt, że taką ścianę możesz zastosować wszędzie. Jest tak uniwersalna, że pasuje do każdego wnętrza bez względu na stylistykę. Elegancki wydźwięk takiego wykończenia sprawia, że będzie idealna do salonu, a użyta w łazience doda jej klasyki i nowoczesności. Jedyny wyjątek to małe, wąskie i słabo oświetlone wnętrza – w tym wypadku faktycznie czarny nie jest najlepszym wyborem.

Potrzebne produkty.
Potrzebne produkty.
Loft Metal aplikuj na ścianę packą.
Loft Metal aplikuj na ścianę packą.
Pamiętaj aby nakładać cienką warstwę produktu.
Pamiętaj aby nakładać cienką warstwę produktu.

Jaki typ czerni?

O tym, że każda czerń jest inna możesz przekonać się zestawiając wnętrza z czarną ścianą wykonane różnymi technikami. Jeśli potrzebujesz ściany, która będzie dodatkowo spełniała funkcje komunikacyjne możesz wprowadzić czarny do mieszkania za pomocą farby tablicowej o matowym wykończeniu. To bardzo praktyczne rozwiązanie – będzie można po niej pisać kredą. Inne ciekawe rozwiązanie to efekt dekoracyjny z połyskiem, np. Loft Metal w kolorze metalizującej czerni. Taki efekt będzie odbijał światło lamp, a tym samym sprawi, że pomieszczenie będzie wydawało się optycznie większe. A charakterystyczny, lekko roboczy wygląd wprowadzi do wnętrza loftowy klimat.

Odczekaj ok. 8 godzin aż wyschnie.
Odczekaj ok. 8 godzin aż wyschnie.
Aplikuj drugą warstwę Jeger Loft Metal.
Aplikuj drugą warstwę Jeger Loft Metal.
Odczekaj 8 godzin do całkowitego wyschnięcia.
Odczekaj 8 godzin do całkowitego wyschnięcia.

Znajdź swój sposób na czerń

Czerń jak wszystkie kolory rządzi się swoimi prawami, dlatego stosuj ją z umiarem.😊 Jeśli nie chcesz, aby odnawiane pomieszczenie wydawało się bardziej ciasne i ciemne wizualnie lub nie jesteś jeszcze w pełni przekonana do czerni, pomaluj tylko jedną ścianę. W ten sposób kolor będzie efektownym akcentem, podkreśli wybrany fragment wnętrza i doda mu głębi, ale nie przytłoczy go. Aby uniknąć efektu pudełka, zestaw czarną ścianę z jasnym sufitem i innymi ścianami w jasnym kolorze.

Na koniec nanieś Jeger Loft Metal Metaliza.
Na koniec nanieś Jeger Loft Metal Metaliza.
Produkt aplikuj pacą.
Produkt aplikuj pacą.
Efekt końcowy.
Efekt końcowy.

Jak użyć efektu Loft Metal?

Metamorfozę wnętrza z efektem Jeger Loft Metal przeprowadzisz szybko i sprawnie, bez konieczności angażującego remontu. Efekt składa się z dwóch uzupełniających się produktów: masy Jeger Loft Metal i Jeger Loft Metal Metaliza – specjalnej, metalizującej warstwy, dostępnej w 6 kolorach. Oto metoda aplikacji. Nałóż wałkiem Jeger podkład pod farby dekoracyjne i pozostaw do wyschnięcia na minimum 2-4 godziny. Następnie nałóż pacą cienką warstwę Loft Metal. Odczekaj ok. 8 godzin aż wyschnie. Aplikuj drugą warstwę Jeger Loft Metal – także odczekaj 8 godzin do całkowitego wyschnięcia. Na koniec nanieś pacą cienką warstwę Jeger Loft Metal Metaliza. I gotowe!

Inspiracja - 1.
Inspiracja - 1.
Inspiracja - 2.
Inspiracja - 2.
Inspiracja - 3.
Inspiracja - 3.

Nasza wskazówka: ciemny odcień to idealne tło dla sztuki, fotografii i innych przedmiotów dekoracyjnych – podkreśla je i przyciąga wzrok. Wykorzystaj potencjał czerni i udekoruj ściany!