Spójnie urządzony, przytulny salon to nie tylko wizytówka twojego domu, ale również miejsce spotkań całej rodziny i odwiedzających cię gości. Jeśli postawisz na meble wykonane z drewna lub w jego odcieniu, wprowadzisz do wnętrza wyjątkowo ciepłą atmosferę. Zadbaj o centralny element salonu, czyli wygodną sofę i praktyczny stolik kawowy. Nie musisz kupować nowego, możesz odnowić swój stary mebel. To proste, przekonaj się!


Jeśli dopiero szukasz wymarzonego modelu stolika na targach staroci lub w sklepach internetowych z produktami vintage, zwróć uwagę na jego rozmiar i kształt. Stolik powinien być przede wszystkim wygodny i funkcjonalny. Nasza drewniana ława jest sporych rozmiarów, więc bez problemu można postawić na niej nie tylko kawę, ale również poczęstunek dla gości. A także laptopa, jeśli akurat potrzebujesz chwilę popracować w komfortowych warunkach. 😉 Dodatkowo ma piękne, profilowane nogi w stylu rustykalnym.

To Ci się przyda.
To Ci się przyda.
Zacznij od wyszlifowania blatu.
Zacznij od wyszlifowania blatu.
Papierem ściernym przetrzyj mebel.
Papierem ściernym przetrzyj mebel.

To ci się przyda

Lakierobejca Natur, kolor 6
Emalia do drewna i metalu, kolor nr IS 183
– Wałek z mikrofibry
– Papiery ścierne o gradacjach: 100, 180, 240, 320, 2500
– Szlifierka oscylacyjna
– Skrobak do drewna
– Taśma
– Pędzelek syntetyczny
– Ścierka z mikrofibry

Emalia do drewna i metalu Jeger.
Emalia do drewna i metalu Jeger.
Pomaluj blat
Pomaluj blat
Pomaluj blat.
Pomaluj blat.

Wyszlifuj drewniany blat

Metamorfozę stolika zacznij od wyszlifowania blatu szlifierką oscylacyjną i papierami ściernymi o gradacji 100-320. Za pomocą skrobaka do drewna ściągnij resztki starej powłoki z trudno dostępnych miejsc, następnie wygładź papierami ściernymi. Zachowaj taką samą kolejność jak podczas wygładzania blatu. Starą powierzchnię przeszlifuj do surowego drewna. Nóżki wygładź papierami ściernymi o gradacji 180-240 – farba będzie miała lepszą przyczepność do podłoża.

Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 3.
Efekt końcowy 3.

Pomaluj stół Lakierobejcą Natur

Przed malowaniem dokładnie odpyl i odtłuść stół. Następnie oklej taśmą wcześniej doszlifowany blat, aby nie zachlapać go farbą. Malowanie zacznij od nóżek. Pędzelkiem syntetycznym nanieś dwie cienkie warstwy Emalii do drewna i metalu. Czas schnięcia jednej warstwy to ok. 4 godziny. Jeśli chcesz uzyskać gładki finisz, pierwszą warstwę wygładź papierem ściernym o gradacji 2500. Na blat zaaplikuj pędzelkiem grubszą warstwę Lakierobejcy Natur, maluj wzdłuż usłojenia drewna. Jeśli zauważysz zbyt dużą ilość produktu na powierzchni, ściągnij nadmiar ściereczką z mikrofibry. Pozostaw do wyschnięcia na ok. 4 godziny.