Dziś będzie wyjątkowo kreatywnie – z naszego tutorialu dowiesz się, jak samodzielnie wykonać małą lampkę. I to nie byle jaką, bo zrobioną ze starego, szklanego wazonu. 🙂 Jeśli jeszcze nie próbowałaś/eś swoich sił w majsterkowaniu, teraz jest okazja, aby własnoręcznie wykonać niepowtarzalną rzecz. W DIY możesz wykorzystywać z pozoru niepotrzebne przedmioty i dawać im drugie życie w zupełnie nowej formie. Spróbuj!


Dlaczego DIY jest tak popularne? Dla nas to oczywiste – wykonując, odnawiając i przerabiając samodzielnie różne przedmioty można odkryć swój potencjał. To trening kreatywności i dobrej energii w czystej postaci. 🙂 Ale to nie wszystko! To także sprawdzony sposób na dodatkowe oszczędności – okazuje się, że nie musisz wcale kupować nowych rzeczy, żeby ozdobić dom pięknymi dekoracjami i przedmiotami. 🙂 I to takimi, jakich nie posiada nikt inny.

Jeśli lubisz, kiedy z pozoru niepotrzebne rzeczy zamieniają się w praktyczne i przydatne, a do tego zachwycające akcesoria, ten instruktaż jest dla ciebie. Zobacz: to proste równanie, w którym stary wazon plus niepotrzebny klosz dają świetny wynik w postaci wyjątkowej, minimalistycznej lampki. Jeśli pod ręką akurat nie masz wazonu, możesz wykorzystać dużą szklaną butelkę. 😉

To Ci się przyda.
To Ci się przyda.
Dokładnie odtłuść wzon.
Dokładnie odtłuść wzon.
Użyj benzyny ekstrakcyjnej.
Użyj benzyny ekstrakcyjnej.

To ci się przyda

– Stary wazon
– Klosz do lampy
Farba Kredowa w sprayu Chalky Style, kolor Szary
Farba Kredowa w sprayu Chalky Style, kolor Muscade
Lakier w sprayu do Farby Kredowej Chalky Style
– Lampka na baterię
– Benzyna ekstrakcyjna
– Szczoteczka
– Klej na gorąco

Nanieś na szkło dwie warstwy Farby Kredowej Jeger.
Nanieś na szkło dwie warstwy Farby Kredowej Jeger.
Wykorzystaj sztywną szczotkę.
Wykorzystaj sztywną szczotkę.
Spryskaj wazon Farbą Kredową Jeger.
Spryskaj wazon Farbą Kredową Jeger.

Przygotuj powierzchnię do malowania

Pracę rozpocznij od przygotowania powierzchni do malowania. Dokładnie odtłuść wazon używając benzyny ekstrakcyjnej. Pozostaw produkt do odparowania na 5-10 minut.

Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 3.
Efekt końcowy 3.

Pomaluj podstawę lampki i wykonaj wzór

Na oczyszczoną powierzchnię nanieś dwie cienkie warstwy Farby Kredowej w kolorze Muscade. Pozostaw do wyschnięcia na ok. 2 godziny. Na sztywną szczoteczkę nanieś grubą warstwę Farby Kredowej w sprayu w kolorze Szarym. Następnie nierównomiernie i delikatnie ochlap powierzchnię – w ten sposób stworzysz wzór.

Zabezpiecz powierzchnię lakierem

Na koniec całość zabezpiecz Lakierem w sprayu do Farby Kredowej Chalky Style o wykończeniu matowym. Zamontuj klosz klejem na gorąco. W miejsce żarówki umocuj lampkę na baterię. Raz, dwa i gotowe!
Ta lampka wygląda naprawdę świetnie, prawda? A jej wykonanie to tylko koszt produktów do malowania!