Rok szkolny za pasem, a ty zastanawiasz się, jak przygotować dziecięcy pokój na nowe miesiące nauki? Jeśli chcesz pomóc dziecku w efektywnym rozwoju, dostosuj wnętrze do jego nowych, szkolnych potrzeb. I nie chodzi tylko o wygodne biurko i krzesło, przybory szkolne czy odpowiednie oświetlenie. Chodzi o ściany, a w zasadzie o to, czym je pomalujesz. My sięgnęliśmy po tablicówkę, która ma ogromny potencjał aranżacyjny i pozwala pokonać wiele problemów funkcjonalnych. Zobacz, jak możesz ją efektywnie wykorzystać.


W pokoju przedszkolaka

To nic nowego, że w pewnym momencie swojego życia każde dziecko ma ogromną potrzebę rysowania i to często właśnie po ścianach. Dotyczy to zarówno maluchów, jak i straszaków. Przedszkole rozwija te umiejętności manualne, a twój szkrab dodatkowo poznaje pierwsze litery i uczy się pisania. Dlatego wpieraj twórcze działania swojej pociechy i przygotuj specjalną kreatywną powierzchnię do jego artystycznych popisów. Wykorzystaj farbę tablicową Jager i pomaluj nią ścianę lub jej fragment w pokoju malucha. Uwaga dziecka skieruje się na to właśnie miejsce, a ty oszczędzisz sobie odnawiania ścian w salonie, sypialni czy przedpokoju😉Czarny kolor wydaje Ci się zbyt poważny do pokoju malucha? Wybierzcie razem inny – weselszy! W ofercie Jeger znajdziesz aż sześć odcieni tablicówki: biały, czarny, turkusowy, szary, zielony i w kolorze fuksji. Możesz też nawiązać do przewodniego motywu pokoju i namalować lubiany przez malca wzór, np. kształt zwierzątka lub domku. Farby tablicowe Jeger świetnie nadają się nie tylko na ściany, ale także na meble i różnego rodzaju dodatki i akcesoria. Jedyne, o co musisz zadbać, to by malowana farbą powierzchnia była gładka – będzie można na niej wygodnie pisać i rysować 😉Śmiało maluj więc tablicówką drzwi, fronty szafek lub blaty stołów, a w prosty sposób je odnowisz i zabezpieczysz przed zabrudzeniem. Avy pozbyć się zabrudzeń, powierzchnię wystarczy przetrzeć ściereczką z mikrofibry. Chcesz sprawić dziecku jeszcze więcej frajdy? Sięgnij po farbę magnetyczną, a następnie użyj tablicowej – do ściany będzie można przyczepiać też lekkie magnesy.

Turkusowa farba kredowa Jeger.
Turkusowa farba kredowa Jeger.
Trójkąt i drzwi szafki zostały pomalowane farbą kredową Jeger w kolorze szarym.
Trójkąt i drzwi szafki zostały pomalowane farbą kredową Jeger w kolorze szarym.
Pisanie kredą i przyczepianie magnesów - dwa w jednym!
Pisanie kredą i przyczepianie magnesów - dwa w jednym!

W pokoju pierwszoklasisty

Ściana pomalowana farbą tablicową świetnie sprawdzi się w pokoju malucha, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę ze szkołą. Tutaj jej rola w edukacji dziecka będzie istotna – wszelki rysunki, zapisywanie nazw, pojęć i liczb znacznie ułatwiają naukę. Na takiej tablicy mały uczeń będzie mógł zapisywać nowo poznane słówka w językach obcych czy historyczne daty, dzięki czemu po prostu szybciej je zapamięta. Możesz rozważyć też inną opcję – tablicę do flamastrów suchościeralnych. Ta farba jest bezbarwna i pomalujesz nią zarówno ścianę, jak i elementy z drewna, kamienia, tworzyw sztucznych, a nawet metalu. Na pomalowanej powierzchni dziecko będzie mogło pisać i rysować specjalnymi flamastrami, tworząc najbardziej fantazyjne obrazki i teksty. A to z pewnością wyzwoli jego potencjał twórczy. Ciekawą opcją będzie też magnetyczna masa tablicowa, będąca świetną alternatywą dla tablicy korkowej. Na pomalowanej nią ścianie maluch będzie mógł przyczepiać magnesami karteczki z notatkami, zdjęcia, swoje rysunki czy plan lekcji. Możesz zapomnieć o wiecznie odpadających karteczkach typu post-it, nieestetycznych śladach po pinezkach i taśmie klejącej. Pamiętaj jednak, że ciężkie magnesy z bogatym dekorem nie utrzymają się na takiej ścianie, są one przeznaczone do powierzchni metalowych. Dlatego do ściany z masą magnetyczną, używaj lekkich magnesów.

Tablica przy biurku - idealna pomoc naukowa.
Tablica przy biurku - idealna pomoc naukowa.
Różowa tablica nad łóżkiem - dziecko już niczego nie zapomni.
Różowa tablica nad łóżkiem - dziecko już niczego nie zapomni.
Cała ściana przeznaczona na rysunki.
Cała ściana przeznaczona na rysunki.

W pokoju nastolatka

Jeśli urządzasz pokój dla nastolatka, pamiętaj że to jego królestwo i koniecznie spytaj go o zdanie, zanim zaczniesz sama coś zmieniać. Najlepiej razem zaangażujcie się w projektowanie dekoracji i dobór najkorzystniejszych rozwiązań. Wtedy na pewno dziecko polubi swój nowy pokój – bo przecież samo go stworzy 😉 Jeśli pokój nie jest zbyt duży, farba tablicowa sprawdzi się idealnie – nie zabierze cennej przestrzeni, za to nada jej nowoczesny charakter. Możecie jej także użyć np. do wizualnego podzielenia zbyt długiej ściany. A może pokój w stylu loftowym? W takiej stylistyce na pewno sprawdzi się tablicówka w klasycznej i ponadczasowej czerni. Świetnie wygląda w zestawieniu ze ścianami z efektem betonu. Nie chcecie robić remontowej rewolucji i wolicie małe zmiany? Pomalujcie doniczki wybranym kolorem farby tablicowej, a nazwy roślin zapiszcie kredą. A może już czas odświeżyć stare fronty szafek? Odmienione nowym kolorem będą wyglądały znakomicie!

Idealne miejsce na notatki, które można zapisać kredą oraz przyczepić kartki magnesem.
Idealne miejsce na notatki, które można zapisać kredą oraz przyczepić kartki magnesem.
Farba Tablicowa Jeger idealnie nadaje się do malowania doniczek.
Farba Tablicowa Jeger idealnie nadaje się do malowania doniczek.
Czarna ściana nada charakteru w pokoju i dodatkowo można po niej rysować.
Czarna ściana nada charakteru w pokoju i dodatkowo można po niej rysować.