Wiosna to doskonały czas na odświeżenie przestrzeni ogrodowej i przygotowanie jej na nadchodzące, ciepłe dni. Drewniany stolik jest centralnym punktem wielu aranżacji w ogrodzie i na tarasie, idealnym miejscem na poranną kawę i relaks na świeżym powietrzu. Dlatego już dziś przygotuj swój mebel na słoneczny sezon, odnawiając go za pomocą oleju do tarasów i mebli ogrodowych Jeger w pięknym odcieniu drzewa wiśniowego.


Dzięki renowacji możesz skutecznie przedłużyć żywotność swoich mebli i poprawić ich wygląd. Poniżej znajdziesz listę potrzebnych produktów oraz szczegółowy opis całego procesu.

To Ci się przyda

  • Olej do tarasów i mebli ogrodowych Jeger, kolor: drzewo wiśniowe – ten produkt możesz kupić na stronie Jeger w kategorii Farby do drewna. Jest dostępny w  gamie sześciu odcieni.
  • Pędzel
  • Wałek z mikrofibry
  • Papier ścierny
  • Szlifierka
  • Benzyna ekstrakcyjna
Przeszlifuj powierzchnię
Przeszlifuj powierzchnię
Usuń pył po szlifowaniu
Usuń pył po szlifowaniu
Odtłuść stolik
Odtłuść stolik

Krok 1. Przygotuj powierzchnię

Pracę rozpocznij od starannego przygotowania powierzchni – przeszlifuj powierzchnię stolika, aby usunąć stare warstwy wykończenia i wygładzić drewno. Użyj szlifierki i papieru ściernego o odpowiedniej gradacji. Staraj się pracować równomiernie, żeby uzyskać gładką powierzchnię.

Krok 2. Odpyl i odtłuść drewno

Po przeszlifowaniu dokładnie odpyl powierzchnię stolika. Użyj miękkiej szczotki lub odkurzacza i usuń wszelkie pozostałości pyłu. Następnie odtłuść powierzchnię za pomocą benzyny ekstrakcyjnej. Pozwoli to na lepsze przyjęcie oleju przez drewno.

Malowanie - krok 1
Malowanie - krok 1
Malowanie - krok 2
Malowanie - krok 2
Malowanie - krok 3
Malowanie - krok 3

Krok 3. Nanieś pierwszą warstwę oleju do tarasów i mebli ogrodowych Jeger

Za pomocą wałka z mikrofibry nałóż pierwszą, cienką warstwę produktu. Następnie, używając pędzla, rozprowadź olej wzdłuż usłojenia drewna. Upewnij się, że warstwa jest równomiernie rozprowadzona i nie tworzy smug. Pozostaw stolik do wyschnięcia na około 2-3 godziny. Czas schnięcia może się różnić w zależności od warunków pogodowych, dlatego przed nałożeniem kolejnej warstwy warto sprawdzić, czy powierzchnia jest sucha.

Krok 4. Zaaplikuj drugą warstwę oleju

Zaaplikuj drugą, cienką warstwę oleju, postępując dokładnie tak samo jak przy pierwszej aplikacji. Wałkiem z mikrofibry nałóż olej, a następnie pędzlem rozprowadź go wzdłuż usłojenia drewna. Poczekaj, aż mebel całkowicie wyschnie. Zazwyczaj trwa to kilka godzin, ale najlepiej pozostaw go na całą noc, aby upewnić się, że powierzchnia jest dobrze zabezpieczona.

Gotowy efekt 1
Gotowy efekt 1
Gotowy efekt 2
Gotowy efekt 2
Gotowy efekt 3
Gotowy efekt 3

Stolik gotowy na ciepłe dni

Teraz Twój odnowiony stolik ogrodowy jest gotowy, aby stać w centrum życia na świeżym powietrzu! Wyobraź sobie poranki spędzone z filiżanką aromatycznej kawy, popołudniowy relaks z ulubioną książką i wieczorne chwile w gronie bliskich. Odnowiony stolik ogrodowy nie tylko wygląda pięknie, ale jest również funkcjonalny i odporny na warunki atmosferyczne dzięki ochronie, jaką zapewnia olej tarasowy Jeger.

Jeśli potrzebujesz więcej inspiracji i produktów do renowacji mebli ogrodowych, koniecznie zajrzyj na stronę jeger.pl! Ciesz się wiosną w pełni, mając pewność, że Twoje meble są gotowe na każdy dzień.