Marzysz o wiosennej metamorfozie domu? Zanim zaczniesz przerabiać swoje mieszkanie, sprawdź jakie trendy królują we wnętrzach w tym roku. Poznaj sześć popularnych nurtów, które zwróciły naszą uwagę.


Potencjał Living Coral

Living Coral, czyli kolor roku wskazany przez Instytut Pantone ma przypominać żyjącą rafę koralową. Ten łagodny, ale wyrazisty odcień – w zależności od tego, z jakimi barwami go skomponujesz, może wyglądać delikatnie lub bardziej zdecydowanie. Jeśli energetyczny Living Coral od razu przypadł ci do gustu, zastosuj go we wnętrzu. Sprawdzi się w kuchni, łazience lub salonie. Najlepiej stosuj go z umiarem, bo na zbyt dużej powierzchni może przytłoczyć. Zmieniając kolor ścian możesz go zestawić z innymi kolorami, jak złamana biel, ecru, kość słoniowa czy gama szarości – lepiej z chłodnymi odcieniami, wtedy unikniesz wrażenia zbytniego przesłodzenia. Koralowy odcień uzyskasz korzystając z możliwości, jakie dają farby z mieszalnika (Jeger Color Paint).

Living Coral - inspiracja 1.
Living Coral - inspiracja 1.
Living Coral - inspiracja 2.
Living Coral - inspiracja 2.

Odwrót od szarości i bieli

Jeśli chcesz dodać swoim wnętrzom lekkości i wiosennego charakteru, postaw na subtelną paletę kolorystyczną nude. To nic innego jak neutrale, cieliste barwy. Nieinwazyjna biel i chłodna szarość to barwy, które już od kliku lat dominują w aranżacji wnętrz. Jeśli masz już trochę dość takich rozwiązań kolorystycznych na pewno z radością przywitasz modne delikatne pastele: rozbielone beże, błękity, róże i kremy. Modne są też różnorodne brązy w odcieniu kawy z mlekiem lub czekolady. Wybierając kolor farby z mieszalnika Jeger Color Paint zwróć uwagę, aby odcień nie był zbyt cukierkowy, ale raczej zgaszony ze szczyptą szarości. Najważniejsze jednak, żeby kolor pasował do ciebie i twojego wnętrza.

Zgaszone pastele - inspiracja 1.
Zgaszone pastele - inspiracja 1.
Zgaszone pastele - inspiracja 2.
Zgaszone pastele - inspiracja 2.
Zgaszone pastele - inspiracja 3.
Zgaszone pastele - inspiracja 3.

W stronę natury

Natura nadal nie wychodzi z mody, we wnętrzach oznacza to zastosowanie naturalnych materiałów i surowców, jak marmur czy trawertyn. I to nie tylko w salonie, ale także w kuchni czy łazience. I wcale nie chodzi tylko o prawdziwy kamień – coraz bardziej popularne stają się materiały, które świetnie go naśladują, jak np. efekt dekoracyjny Stiuk czy Trawertyn z oferty Jeger. Takie rozwiązania są nie tylko ekonomiczne, ale także pozwalają na szybką metamorfozę ścian bez gruntownego remontu. Jak zrobić marmurowy tynk dekoracyjny? Wystarczy, że nałożysz go na ścianę przy pomocy packi, a następnie, po wyschnięciu, wypolerujesz ściereczką z mikrofibry.

W stronę natury - Jeger Stiuk.
W stronę natury - Jeger Stiuk.
W stronę natury - Jeger Trawertyn.
W stronę natury - Jeger Trawertyn.

Ciemna kuchnia

Jeśli nie od dziś śledzisz trendy wnętrzarskie, z pewnością wiesz, jak dużą popularnością przez ostatnie lata cieszyły się aranżacje na białą kuchnię. W 2019 następuje odwrót w kierunku ciemnych barw, zarówno w przypadku ścian, jak i mebli. Dlatego, jeśli chcesz, aby twoja kuchnia wpisała się w tegoroczne trendy po prostu przemaluj meble! Postaw na mocne kolory frontów, koniecznie o matowej fakturze, np. w ciemnej zieleni, czerni lub granacie. Taka kolorystyczna rewolucja nie jest w twoim stylu? Sięgnij po bardziej stonowane odcienie.

Ciemna kuchnia - inspiracja 1.
Ciemna kuchnia - inspiracja 1.
Ciemna kuchnia - inspiracja 2.
Ciemna kuchnia - inspiracja 2.
Ciemna kuchnia - inspiracja 3.
Ciemna kuchnia - inspiracja 3.

DIY wciąż na topie

Dyskusja na temat ochrony środowiska i wtórego wykorzystania surowców nie ustaje, jej echa widać także w podejściu do projektowania mebli i urządzania wnętrz. Designerzy tworząc meble i dodatki coraz częściej sięgają po materiały pochodzące z recyklingu. Ty także możesz pójść ich śladem – po prostu zacznij odnawiać swoje meble! Możesz je przemalować za pomocą łatwych w użyciu farb kredowych Jeger Rustic. Do wyboru masz aż 16 kolorów. Dla ciebie to lekcja kreatywności i dobra zabawa, a dla starych przedmiotów – nowe życie.

Rośliny XXL - inspiracja 1.
Rośliny XXL - inspiracja 1.
Rośliny XXL - inspiracja 2.
Rośliny XXL - inspiracja 2.

Rośliny XXL

Idąc dalej rytmem przyrody pamiętaj o zielonych dodatkach, które dodadzą świeżego klimatu twojemu wnętrzu. Podobnie jak w 2018 modne są zielone, liściaste rośliny, tym razem jednak w formacje XXL. Popularność sukulentów nieco słabnie, a sporym zainteresowaniem cieszy się np. paprotka. Aranżując rośliny we wnętrzu nie zapomnij o estetycznych, przykuwających uwagę doniczkach. Jeśli wymagają odświeżenia, możesz je odnowić za pomocą wybranej farby kredowej lub efektu dekoracyjnego.