Szukasz pomysłu na oryginalny i funkcjonalny dodatek do wnętrza? Wykorzystaj drewniane próbniki i farbę Jeger RenoColor i samodzielnie wykonaj praktyczny wieszak w stylu skandynawskim. Nie tylko pomoże on w organizacji domowej przestrzeni, ale również będzie estetycznym elementem dekoracyjnym, który doda unikalnego charakteru Twoim ścianom. Granat i beż  idealnie komponują się z jasnymi ścianami i minimalistycznym wystrojem wnętrza. Zobacz, jak go wykonać!


Ten projekt to doskonały przykład, jak można łatwo i szybko wykonać coś wyjątkowego. Do naszej metamorfozy użyliśmy wydajnej farby przeznaczonej do szybkiej i efektownej renowacji – Jeger RenoColor w dwóch kontrastowych kolorach: beżowym i granatowym. Wolisz inne odcienie? Nie ma problemu – ten produkt jest dostępny w bogatej gamie kolorystycznej, która obejmuje 16 kolorów. Na pewno znajdziesz coś dla siebie! 😉

Farba świetnie sprawdza się do odnawiania różnego rodzaju płyt drewnianych, a nawet elementów wykonanych z surowego drewna. RenoColor możesz stosować na powierzchniach, na których znajdują się już farby i lakiery, dzięki temu oszczędzisz sporo czasu. 🙂 Farba pozostawia na malowanej powierzchni efekt delikatnej satyny, co podnosi walory estetyczne odnawianych przedmiotów.

To ci się przyda

  • Farba RenoColor, kolor Granat – ten produkt możesz kupić na stronie Jeger w kategorii Farby do mebli. Jest dostępny w gamie 16 odcieni.
  • Farba RenoColor, kolor Beżowy
  • Pędzel
  • Metalowe haczyki
  • Drewniane próbniki
  • Papier ścierny o gradacji 2000
Przygotuj elementy
Przygotuj elementy
Pomaluj elementy farbą beżową
Pomaluj elementy farbą beżową
Pomaluj elementy farbą granatową
Pomaluj elementy farbą granatową

Przygotuj drewniane elementy

Na początek przygotuj drewniane próbniki do malowania. Upewnij się, że drewno jest czyste i suche. W razie potrzeby przeszlifuj je, aby usunąć wszelkie nierówności.

Pomaluj próbniki farbą RenoColor w kolorze beżowym

Na dwa z czterech drewnianych elementów nałóż pierwszą cienką warstwę farby RenoColor w kolorze beżowym. Użyj pędzla, aby równomiernie pokryć powierzchnię. Pozostaw próbniki do wyschnięcia na około 2 godziny. Po wyschnięciu pierwszej warstwy delikatnie wygładź powierzchnię papierem ściernym o gradacji 2000, aby uzyskać gładki finisz. Nałóż drugą cienką warstwę farby i ponownie pozostaw do wyschnięcia na około 2 godziny.

Zaaplikuj farbę RenoColor w kolorze granatowym

Powtórz te same kroki dla pozostałych dwóch elementów używając farby Renocolor kolorze granatowym. Po aplikacji produktu pozostaw drewno do całkowitego wyschnięcia.

Przymocuj haczyki
Przymocuj haczyki
Zamontuj wieszak na ścianie
Zamontuj wieszak na ścianie
Zamontuj wieszak na ścianie
Zamontuj wieszak na ścianie

Przymocuj metalowe haczyki

Gdy farba całkowicie wyschnie, przykręć do drewna metalowe haczyki. Upewnij się, że są one dobrze zamocowane, aby zapewnić stabilność i funkcjonalność wieszaka.

Zamontuj wieszak na ścianie

Gotowy wieszak zamontuj na ścianie. Możesz użyć kołków i śrub, aby zapewnić solidne mocowanie. Sprawdź, czy wieszak jest umieszczony na odpowiedniej wysokości.

Teraz pora na test! Wykorzystaj go do zawieszania okryć wierzchnich, torebek, kapeluszy czy innych przedmiotów. Dzięki połączeniu kolorów granatu i beżu oraz prostemu, minimalistycznemu designowi w stylu skandynawskim, wieszak będzie stylowym i praktycznym dodatkiem do każdego wnętrza.

Odwiedź naszą stronę www.jeger.pl, aby znaleźć więcej inspiracji i produktów do swoich projektów DIY.