Najfajniej jest zrobić coś z niczego – coś na ten temat wiemy, bo na co dzień przekonujemy się o tym podczas naszej codziennej pracy z produktami Jeger. Nieważne, czy są to większe, czy mniejsze wnętrzarskie metamorfozy – każda zmiana daje nam satysfakcję. Sam/a to poczujesz, jeśli wykonasz samodzielnie nawet drobną rzecz – to zupełnie co innego niż zakup gotowych przedmiotów. Najważniejszy jest kreatywny pomysł – tak samo jak ty wiemy, że porządny lifehack połączony z DIY może ułatwić życie. Dlatego dziś przedstawiamy świetny sposób na nietypowy wazon, wykonany z elementów drewnianej poręczy. Zainspiruj się i działaj!


Kiedy w domu coś się zepsuje, trzeba wymienić któryś ze sprzętów lub po prostu był remont, zostajesz z górą, wydawałoby się, niepotrzebnych przedmiotów. Oczywiście wszystko możesz wyrzucić, umieszczając w odpowiednim kontenerze – to najprostsza droga na oczyszczenie domowej przestrzeni i czasami konieczna. Ale… Jeśli masz w sobie duszę artysty-majsterkowicza, jesteś wielbicielem DIY, nie lubisz wyrzucać jeszcze niezniszczonych rzeczy, bo starasz się generować jak najmniej odpadów lub chcesz poćwiczyć swoje zdolności manualne, to zrób z nich pożytek. My wypatrzyliśmy drewniane zakończenia od poręczy schodów – ktoś mógłby zapytać „i co z tym zrobić?”. My zrobiliśmy wazon. 😉 Tak! Ciężkie, solidne, dobrej jakości drewno, z którego zostały wykonane te elementy, sprawdziło się do tego celu idealnie. I tak powstał wazon o fantazyjnym kształcie, który świetnie wygląda w żółtym kolorze. Zobacz sam/a!

To Ci się przyda.
To Ci się przyda.
Wywierć otwory w drewnianych elementach.
Wywierć otwory w drewnianych elementach.
Odtłuść i odpyl powierzchnię.
Odtłuść i odpyl powierzchnię.

To ci się przyda

− Drewniane zakończenia od poręczy
Farba Kazeinowa, kolor Dzik w kukurydzy
Lakier Extra Mat
− Pędzel półsyntetyczny

Użyj kleju na gorąco.
Użyj kleju na gorąco.
Sklej elementy.
Sklej elementy.
Odczekaj 10-15 minut.
Odczekaj 10-15 minut.

Przygotuj drewniane elementy

Pracę rozpocznij od wywiercenia w drewnianych elementach otworów. Odpowiednio je wymierz, aby były właściwej wielkości. Do tego celu użyj otwornicy do drewna – zamontuj ją na wkrętarkę. Poszarpaną, nierówną powierzchnię wygładź urządzeniem wielofunkcyjnym, które posiada wymienną głowicą. Pamiętaj, aby jak zawsze, odpylić i odtłuścić powierzchnię. Powinna być czysta i sucha.

Pomaluj drewno farbą kazeinową Jeger.
Pomaluj drewno farbą kazeinową Jeger.
Połóż dwie warstwy farby.
Połóż dwie warstwy farby.
Zabezpiecz powierzchnię lakierem matowym Jeger.
Zabezpiecz powierzchnię lakierem matowym Jeger.

Sklej ze sobą elementy

Następnie przejdź do sklejenia elementów – zrób to za pomocą kleju na gorąco. Pamiętaj, żeby odczekać ok. 10-15 minut. To niezbędne, aby klej miał możliwość odpowiednio się związać i utwardzić.

Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 3.
Efekt końcowy 3.

Pomaluj wazon

Używając pędzelka syntetycznego zaaplikuj dwie cienkie warstwy farby Kazeinowej. Pomiędzy aplikowaniem kolejnych warstw farby, pozostaw powierzchnię do wyschnięcia na ok. 2 godziny. Dzięki temu produkt w pełni się utwardzi.

Zabezpiecz powierzchnię lakierem

Kiedy pomalowana powierzchnia jest już całkowicie sucha, rozprowadź pędzelkiem lakier zabezpieczający. Pamiętaj, aby produkt nakładać starannie i równomiernie – tak, by nie powstały smugi i zacieki. Pozostaw do utwardzenia na ok. 2 godziny.

I jak ci się podoba? Naszym zdaniem ten cylindryczny wazon wygląda świetnie i jest naprawdę unikalny – z pewnością będzie przyciągał spojrzenia twoich gości. Zwłaszcza, jeśli wypełnisz go roślinnymi dekoracjami, jak: świeże kwiaty, gałązki lub suszone trawy.