FARBY I EFEKTY DEKORACYJNE
/Efekty dekoracyjne do ścian/Beton Art do Form
Beton Art do Form

Opis produktu

Beton Art DO FORM służy do przygotowania płynnej masy betonowej przeznaczonej do wykonywania odlewów takich jak: ozdoby, doniczki, świeczniki, miseczki, wazony, płaskorzeźby, itp. Po zastygnięciu odporny na wilgoć i mróz.

Przygotowanie formy do odlewu: Produkt przeznaczony do wykonywania odlewów w różnych materiałach - w zależności od upodobania i oczekiwanego efektu można stosować formy plastikowe, foliowe, szklane, drewniane lub silikonowe itp., aby uniknąć przywierania masy do formy przed zalaniem posmaruj ją dokładnie od wewnątrz olejem spożywczym.

Przygotowanie płynnej masy: Dosyp produkt do przygotowanej wcześniej wody - w proporcjach 180 ml wody na każdy kilogram suchego proszku (na całe 3,5 kg opakowanie potrzeba ok 630 ml wody). Dokładnie wymieszaj aż do uzyskania jednolitej konsystencji.

Wykonanie odlewu: Płynną masę wlej do wcześniej przygotowanej formy i delikatnie przez chwilę poruszaj w celu usunięcia pęcherzyków powietrza i dokładnego wypełnienia formy.
Pozostaw do wyschnięcia na minimum 2 godz. Po tym czasie możesz wyciągnąć odlew z formy. Po wyjęciu z formy zaleca się pozostawienie odlewu na 24 godz. do uzyskania pełnego utwardzenia.