FARBY I EFEKTY DEKORACYJNE
/Efekty dekoracyjne do ścian/Jeger Oxyd Patine
Jeger Oxyd Patine

Opis produktu

Oxyd Patine to nowy efekt dekoracyjny z rodziny produktów Oxyd – nadaje ścianom oryginalny wygląd, przypominający zieloną patynę miedzi. Uzyskany efekt patynowej rdzy jest wyjątkowo realistyczny, na powierzchni można w prosty sposób uzyskać wzory imitujące zacieki i nieregularne, jasnozielone powłoki patyny. Oxyd Patine odnajdzie się w nowoczesnych wnętrzach o loftowym, surowym klimacie. 

Aby osiągnąć najlepsze efekty, zastosuj wszystkie produkty z serii Jeger Oxyd.

JAK TO ZROBIĆ? To tylko 4 kroki

Potrzebujesz
tylko 2 narzędzi

Wałek do ścian
Wałek
+
Paca do efektów dekoracyjnych
Paca
1

Rozprowadź wałkiem Oxyd Primer

Na czystą, suchą, odpyloną i odtłuszczoną ścianę nałóż wałkiem Jeger Oxyd Primer (zgodnie z instrukcją na opakowaniu). Pozostaw do wyschnięcia na ok. 4 godz.

2

Nałóż pacą Jeger Oxyd Patine

Jeger Oxyd Patine dokładnie wymieszaj. Nie rozcieńczaj. Produkt jest gotowy do użycia. Nie mieszaj z innymi produktami. Nałóż na ścianę, za pomocą pacy cienką warstwę Jeger Oxyd Patine. Pozostaw do wyschnięcia na ok. 2-4 godz.

3

Miejscami nałóż Jeger Oxyd. Po wyschnięciu użyj aktywatora

Następnie nanieś miejscami pacą Jeger Oxyd - te miejsca docelowo wybarwią się w kolorze rdzy. Nieprzykryta Oxydem, a przenikająca spod spodu warstwa Oxyd Patine wybarwi się docelowo na „zielono”. Pozostaw do wyschnięcia na ok. 8 godz. Nakładaj w temp. od +8°C do +25°C, przy wilgotności względnej maks. 82%, unikaj przeciągów. Po wyschnięciu spryskaj Jeger Oxyd aktywatorem. Efekt rdzy będzie pojawi się w przedziale 2-8 godz. Proces powstawania rdzy możesz powtarzać, aż uzyskasz pożądany efekt.

4

Nanieś Oxyd Protector

Po minimum 24h nałóż Jeger Oxyd Protector. Nałożenie Protectora jest konieczne dla otrzymania właściwego efektu. Po zakończeniu malowania narzędzia malarskie umyj ciepłą wodą.

Porady

W przypadku konieczności użycia więcej niż jednego opakowania produktu, przed nakładaniem wymieszaj zawartość wszystkich opakowań razem. W ten sposób uzyskasz jednolity odcień. Przed wykonaniem całości sprawdź efekt na niewielkiej powierzchni. Produkt przeznaczony jest do wnętrz.