FARBY I EFEKTY DEKORACYJNE
/Efekty dekoracyjne do ścian/Jeger Microcement
Jeger Microcement

Opis produktu

Jeger Microcement to gotowa do użycia powłoka dekoracyjna o szerokim zastosowaniu – możesz wykończyć nią podłogi, posadzki, schody, ściany, blaty itp. Świetnie wpisuje się w stylistykę minimalistycznych, nieprzeładowanych wnętrz, zarówno o charakterze eklektycznym, jak i industrialnym. Produkt jest bardzo wytrzymały i charakteryzuje się silną przyczepnością do różnego rodzaju podłoży, jak: beton, zaprawa cementowa, gips, płyta gipsowa i inne. Dzięki wysokim parametrom wytrzymałościowym doskonale sprawdzi się zarówno wewnętrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz budynku.

Jeger Microcement dostępny jest w gamie trzech kolorów.

JAK TO ZROBIĆ? To tylko 3 kroki

Potrzebujesz
tylko 2 narzędzi

Wałek do ścian
Wałek
+
Paca wenecka
Paca
1

Nałóż Primer Microcement

Zagruntuj podłoże Jeger Primer do Microcementu i pozostaw do wyschnięcia na 2-4 godziny. Podłoże do gruntowania musi być stabilne i nośne. Wilgotność podłoża nie może przekraczać 4%. Usuń mleczko cementowe, inne powłoki oraz wszelkie zanieczyszczenia poprzez szlifowanie i odkurzanie. W przypadku nierównego lub niejednorodnego podłoża zeszlifuj albo wyrównaj je, stosując wylewkę samopoziomującą. Ubytki uzupełnij zaprawami naprawczymi. W przypadku stosowania ogrzewania podłogowego, bardzo spękanego podłoża oraz innych niż betonowe (np. płyty OSB) wzmocnij podłoże, stosując siatkę z włókna szklanego i kwarcowy mostek sczepny pod tynki i masy szpachlowe.

2

Nałóż pacą Microcement

Jeger Microcement dokładnie wymieszaj. Nie rozcieńczaj wodą. Nakładaj w temp. od +15°C od +25°C, unikaj przeciągów i zapylenia. Pacą rozprowadź masę równomiernie na całej powierzchni, na grubość nie większą niż 1 mm stosuj, metodę „mokre na mokre”. Pozostaw do wyschnięcia na 4-6 godzin. Suchą powłokę przeszlifuj, używając papieru ściernego o gradacji 60-120 (w zależności od pożądanego efektu). Całość odkurz i nałóż drugą warstwę tym samym sposobem co pierwszą warstwę.

3

Zabezpiecz powierzchnię

Po ok. 4-6 godzinach przeszlifuj i odkurz całą powierzchnię, a następnie zabezpiecz podłoże wybranym lakierem Jeger Protector do Microcementu Satynowy lub Matowy w zależności od pożądanego efektu. Po zakończeniu prac narzędzia umyj ciepłą wodą.

Porady

W przypadku konieczności użycia więcej niż jednego opakowania produktu, przed nakładaniem wymieszaj zawartość wszystkich opakowań razem. W ten sposób uzyskasz jednolity odcień. Przed wykonaniem całości sprawdź efekt na niewielkiej powierzchni. Uwaga: W przypadku nakładania na posadzki z ogrzewaniem podłogowym koniecznie wyłącz ogrzewanie przed przystąpieniem do prac.