FARBY I EFEKTY DEKORACYJNE
Jeger Trawertyn Wapienny

Opis produktu

Jeger Trawertyn Wapienny pozwala na uzyskanie na ścianach charakterystycznej, wyrafinowanej struktury, która naśladuje naturalny kamień ze specyficznymi wżerami i ubytkami. Ponadto wybarwienie wżerów nie wymaga stosowania dodatkowych barwników, dzięki czemu efekt jest jeszcze bardziej naturalny. Świetnie sprawdzi się na nierównych, popękanych powierzchniach, doskonale je kryjąc i dekorując. Pasuje do nowoczesnych i skandynawskich stylizacji, w szczególności tych inspirowanych naturą.

JAK TO ZROBIĆ? To tylko 4 kroki

Potrzebujesz
tylko 3 narzędzi

Wałek do ścian
Wałek
+
Paca wenecka
Paca
+
Gąbka do efektów dekoracyjnych
Gąbka
1

Rozprowadź wałkiem Primer

Na czystą, suchą, odpyloną i odtłuszczoną ścianę nałóż wałkiem malarskim Jeger Primer do Trawertynu Wapiennego. Odczekaj 4 h.

2

Nałóż pacą Trawertyn

Jeger Trawertyn Wapienny dokładnie wymieszaj. Nie rozcieńczaj, produkt jest gotowy do użycia. Nie mieszaj z innymi produktami. Nałóż pacą wenecką na grubość ziarna, następnie wygładź. Masę nakładać poziomymi pasami. W wilgotnej jeszcze masie kantem pacy wykonaj wżery i delikatnie wygładź. Pozostaw do wyschnięcia na ok. 12 h.

3

Zabezpiecz lakierem

Na wyschniętą powierzchnię nałóż bardzo dokładnie Jeger Protector do Trawertynu Wapiennego. Lakier może nieznacznie zmienić odcień powierzchni.

4

Wybarw wżery

Na całkowicie wyschniętą powierzchnię, za pomocą gąbki nałóż we wżery Jeger Wosk do 2 Trawertynu Wapiennego. Nakładaj małymi partiami (od 0,5 do 1m ). Nadmiar zmywaj natychmiast wilgotną, dobrze wypłukaną gąbką, pozostawiając wosk jedynie we wżerach. Następnie przetrzyj powierzchnię białym ręcznikiem papierowym lub ściereczką. Uzyskany efekt końcowy zależy od techniki i metody aplikacji.

Porady

Jeśli potrzebujesz użyć więcej niż jednego opakowania produktu, przed nakładaniem wymieszaj zawartość wszystkich opakowań razem (w przypadku dwóch kolorów każdy z nich oddzielnie). Przed wykonaniem całości oraz przed lakierowaniem sprawdź efekt na niewielkiej powierzchni. Produkt przeznaczony jest do wnętrz i na zewnątrz.