FARBY I EFEKTY DEKORACYJNE
Jeger Beton

Opis produktu

Efekt dekoracyjny Jeger Beton to unikatowe rozwiązanie, które nada ścianom wyjątkowo industrialny charakter. Beton architektoniczny o matowym wykończeniu zaleca się do stosowania na ściany wewnątrz pomieszczeń, na praktycznie każdy rodzaj podłoża taki jak tynk, płyty gipsowe czy beton. Beton dekoracyjny na ścianie będzie zawierać charakterystyczne wżery oraz ubytki, które do złudzenia przypominać będą prawdziwy beton. Imitacja betonu możliwa jest w aż sześciu odcieniach. Taka dekoracyjna faktura powierzchni, beton ozdobny, idealnie sprawdzi się w każdym nowoczesnym wnętrzu, to także świetne uzupełnienie drewna, ceramiki, metalu czy szkła.

Zapraszamy do zapoznania się z filmem instruktażowym, który pomoże w dobraniu odpowiedniej techniki nakładania.

JAK TO ZROBIĆ? To tylko 3 kroki

Potrzebujesz
tylko 2 narzędzi

Wałek do ścian
Wałek
+
Paca wenecka
Paca
1

Rozprowadź wałkiem grunt sczepny

Na czystą, suchą, odpyloną i odtłuszczoną ścianę nałóż wałkiem malarskim Jeger Grunt sczepny do betonu. Odczekaj 4h.

2

Nałóż pacą Jeger Beton

Jeger Beton dokładnie wymieszaj. Nie rozcieńczaj, produkt jest gotowy do użycia. Nie mieszaj z innymi produktami. Nałóż pacą wenecką cienką warstwę na grubość ziarna. Następnie delikatnie wygładź. Jeśli chcesz wykonać wżery, przykładaj i odrywaj pacę od świeżo nałożonej masy. Na etapie wstępnego przesychania całą powierzchnię delikatnie wygładź. Jeśli będziesz chciał zmienić efekt, po ok. 4 h możesz nałożyć kolejną warstwę i powtórzyć cały proces. Pozostaw do wyschnięcia na ok. 12 h.

3

Zabezpiecz lakierem

Na wyschniętą powierzchnię nałóż nowym, nieużywanym wałkiem Jeger Protector do Betonu - lakier zabezpieczający matowy. Lakier może nieznacznie zmienić odcień powierzchni.

Porady

Jeśli chcesz uzyskać efekt płyt betonowych, na wyschniętą pierwszą warstwę betonu naklej Jeger Taśmę do wykonania imitacji płyt betonowych w miejscach oddzielających płyty od siebie. Następnie nałóż drugą warstwę betonu i po ok. 30 min. usuń taśmę, uzyskując rysunek płyt. Delikatnie wygładź całą powierzchnię.

Pamiętaj: Jeśli potrzebujesz użyć więcej niż jednego opakowania produktu, prze nałożeniem wymieszaj zawartość wszystkich opakowań razem. Przed wykonaniem całości oraz przed lakierowaniem sprawdź efekt na niewielkiej powierzchni. Produkt przeznaczony jest do wnętrz.

Jak uzyskać efekt betonu we wnętrzu?

Trendy wnętrzarskie zmieniają się tak szybko, że trudno za nimi nadążyć. Sam jednak przyznasz, że są takie, które nabierają ponadczasowego charakteru i sprawdzają się niezależnie od panującej mody, jak np. beton architektoniczny. Ten surowy, szary materiał na dobre zadomowił się we wnętrzach. I to nie tylko w tych nowoczesnych – beton dekoracyjny jest na tyle uniwersalny, że świetnie pasuje praktycznie do każdego wystroju. Przekonaj się sam.

Myślisz, że uzyskanie efektu betonu na ścianie to jakaś wielka remontowa rewolucja, która oddala cię od wymarzonego wnętrza rodem z Instagrama o kilka dobrych tygodni? Nic z tych rzeczy! Tynk imitujący beton możesz zrobić w szybki sposób i to zupełnie samodzielnie, wystarczy, że sięgniesz po nowoczesne materiały wykończeniowe. Poradzisz sobie, to proste.

Zrób to po swojemu

Zanim rozpoczniesz odświeżanie ścian, pomyśl nad całościową koncepcją pomieszczenia. Wiemy, że masz w głowie setki świetnych pomysłów, ale czasem warto skonfrontować je z realnymi możliwościami twojego mieszkania. Jeśli jest małe, możesz zastosować beton ozdobny na jednej, wybranej ścianie. Szary betonowy dekor w połączeniu z bielą optycznie powiększy przestrzeń. Z kolei większe mieszkania to większe pole do działania – możesz pomyśleć o wykończeniu betonem strukturalnym kilku ścian lub kuchni czy łazienki. Weź jednak pod uwagę, że wnętrze nabierze loftowego stylu.
No i najważniejsze – słuchaj siebie, bo nawet w najpiękniejszym wnętrzu możesz nie czuć się jak w domu, jeśli nie jest w twoim stylu. Dlatego połącz to co modne z tym, co twoje.

Odmień ściany raz-dwa

Beton architektoniczny jest prosty w użyciu, naprawdę nie trzeba wiele, by ściana zyskała zupełnie nowy wygląd. Przed rozpoczęciem aplikacji, uważnie przeczytaj instrukcję – zyskasz pewność, że twoja praca zakończy się sukcesem. Najpierw dokładnie oczyść powierzchnię. Następnie nałóż grunt szczepny, który wzmocni przyczepność betonu dekoracyjnego.Kiedy grunt wyschnie możesz już za pomocą pacy aplikować beton na ścianę.Po nałożeniu pierwszej warstwy odczekaj 4 godziny aż powierzchnia całkowicie przeschnie. Nanieś drugą warstwę i starannie wyrównaj. Aby zrobić charakterystyczne dla tynku betonowego wżery i ubytki, przyciskaj punktowo pacą gładką powierzchnię. Potem delikatnie wygładź i tyle! Tym sposobem uzyskasz idealną imitację betonu architektonicznego. Oczywiście możesz nadać masie dekoracyjnej formę, jaka najbardziej ci odpowiada. Po skończeniu pozostaw ścianę do wyschnięcia na 12 godzin.

Efekt murowany, czyli z czym łączyć beton

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego beton dekoracyjny jest tak popularny, pewnie już znasz odpowiedź. Wystarczy, że spojrzysz na swoją nową ścianę – tynk jak beton pasuje dosłownie do wszystkiego. Neutralna kolorystyka tynku betonowego dekoracyjnego sprawia, że możesz łączyć go praktycznie ze wszystkimi barwami. Świetnie wygląda zarówno z tymi intensywnymi, jak i pastelowymi. Chcesz wyeksponować niektóre elementy i akcesoria? Beton architektoniczny będzie idealnym tłem. Wykorzystaj tapicerowane meble, drewniane detale i dodatki o wyrazistym, geometrycznym kształcie. W zestawieniu z betonowym tynkiem dekoracyjnym świetnie też wyglądają rośliny doniczkowe. Nie pasuje ci chłodny koloryt betonu? Zestaw go z drewnem – to sprawi, że wnętrze będzie miało nieco industrialny, ale przytulny charakter.
Tak naprawdę możesz postawić na dość dużą dowolność, jeśli chodzi o dobór dodatków i ich kolorystykę. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić z ilością i różnorodnością, bo możesz uzyskać efekt przeładowania. Najlepiej kieruj się prostą zasadą minimalistów: Mniej znaczy więcej.