FARBY I EFEKTY DEKORACYJNE
Morski

Opis produktu

Jeger Rustic to wyjątkowa, kredowa farba dekoracyjna do mebli. Jest produktem dla naprawdę wymagających użytkowników, którzy na co dzień cenią sobie piękno i klasę. Dzięki Jeger Rustic można osiągnąć znakomite efekty dekoracyjne, między innymi efekt postarzania mebli. To jeden z najmodniejszych wnętrzarskich trendów, dzięki któremu meble prezentują się niezwykle ciekawie, nabierając przy tym szlachetności i charakteru. Aby to zrobić należy nałożyć farbę na powierzchnię, poczekać do wyschnięcia, a następnie za pomocą papieru ściernego, przeszlifować wybrane elementy. Farba do mebli Jeger Rustic pozwala również osiągnąć efekt dwukolorowy, a także efekt gładkiego koloru. Jest to nie tylko szybki sposób na nadanie wnętrzu nowego wyglądu. Stosowanie farby do mebli to również skuteczne rozwiązanie pomagające zadbać o ich zwiększoną żywotność.

Czas schnięcia tej farby do mebli wynosi maksymalnie 4 godziny.

 

JAK TO ZROBIĆ? To tylko 2 kroki

Potrzebujesz
tylko 1 narzędzie

Pędzel do efektów dekoracyjnych
Pędzel

+dodatkowo zależnie
od sposobu dekoracji:
wałek, papier ścierny
lub gąbka

Nałóż farbę kredową wg. wybranego sposobu

Przed malowaniem powierzchnię lekko przeszlifuj i oczyść. Farbę dokładnie wymieszaj i nałóż zgodnie z kierunkiem słojów drewna za pomocą pędzla lub małego wałka. Unikaj powstawania zgrubień i zacieków. Farbę możesz stosować bezpośrednio na surowe, malowane lub lakierowane drewno

Efekt dwukolorowy

Na przygotowaną powierzchnię nałóż farbę w pierwszym kolorze. Po wyschnięciu nałóż drugi kolor i po ok. 5-10 min. wilgotą gąbką wykonaj przetarcia.

Efekt gładkiego koloru

Na przygotowaną powierzchnię nałóż farbę.

Efekt przecierki

Na przygotowane podłoże nałóż farbę. Po wyschnięciu wykonaj przecierki papierem ściernym.

Nałóż jeden z lakierów

Aby uzyskać zmywalną, odporną na plamy powierzchnię po całkowitym wyschnięciu farby nałóż lakier Jeger Extra Mat lub Satynowy. Dla dodatkowego efektu dekoracyjnego możesz też nałożyć patynę.

Porady

W przypadku konieczności użycia więcej niż jednego opakowania produktu, przed nakładaniem wymieszaj zawartość wszystkich opakowań razem (w przypadku efektu dwukolorowego każdy z kolorów osobno). Produkt przeznaczony jest do wnętrz.