FARBY I EFEKTY DEKORACYJNE
/Farby do mebli i renowacji/Jeger Chalky Spray
Jaśmin

Opis produktu

Jeger Chalky Spray jest wysokowydajną, szybkoschnącą farbą na bazie wody. Jest bardzo łatwa w użyciu i z powodzeniem można nią pomalować niemal każdą powierzchnię np. z drewna, metalu, ceramiki, szkła, płótna, a także styropianu. Doskonała do stosowania na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń.

Aplikacja: Dekorowane powierzchnie powinny być odpowiednio przygotowane: odkurzone, odtłuszczone, odrdzewione i suche. Przed pomalowaniem zabezpiecz elementy i powierzchnie, które mają pozostać niezamalowane. Przed użyciem potrząsaj puszką przez ok. 3 minuty. Zanim pierwszy raz użyjesz sprayu zdejmij dyszę, usuń czerwony pierścień zabezpieczający, a następnie załóż dyszę z powrotem. Wykonaj test prawidłowego rozpylania, po czym rozpylaj farbę na dekorowaną powierzchnię z odległości ok. 15-20 cm. W zależności od pożądanego efektu możesz wybrać któryś z trzech sposobów malowania. Wszystkie są proste do wykonania. Dla uzyskania efektu przecierki, po ok. 2 godzinach przetrzyj powierzchnię w wybranych miejscach papierem ściernym.Lekkie, nierównomierne, przetarcia pozwolą na uzyskanie ładnej, delikatnej patyny starego mebla.

Aby osiągnąć efekt dwukolorowy, po nałożeniu pierwszego koloru odczekaj 2 godziny, a następnie nałóż drugi. Kiedy powierzchnia wyschnie przetrzyj ją papierem ściernym odsłaniając wcześniej nałożony kolor. Jeśli zaś chcesz otrzymać jednolitą barwę po prostu pomaluj dekorowaną powierzchnię i pozostaw do wyschnięcia. Bez względu na wybraną technikę malowania warto dodatkowo zabezpieczyć powierzchnię i po wyschnięciu farby nałożyć jeden z lakierów Jeger Chalky Lakier lub wosk Jeger Chalky Wax. Po zakończeniu malowania, oczyść dyszę odwracając puszkę „do góry nogami”, naciśnij dyszę usuwając pozostałości farby w zaworze.

JAK TO ZROBIĆ? To tylko 2 kroki

+ zależnie od sposobu
dekoracji papier ścierny
lub gąbka

1

Nałóż Chalky Spray

Na lekko przeszlifowaną i oczyszczoną powierzchnię rozpyl farbę z odległości ok. 15-20 cm. Unikaj powstawania zgrubień i zacieków. Po ok. 2h możesz w wybranych miejscach przetrzeć powierzchnię papierem ściernym, tak aby uzyskać efekt przecierki. Dla uzyskania efektu dwukolorowego, po nałożeniu pierwszego koloru odczekaj 2h, a następnie nałóż drugi kolor. Po wyschnięciu przecieraj papierem ściernym odsłaniając wcześniej nałożony kolor. Jeśli chcesz uzyskać jednolity kolor, pomaluj dekorowaną powierzchnię i pozostaw do wyschnięcia.

2

Zabezpiecz lakierem lub woskiem

W celu dodatkowego zabezpieczenia, po wyschnięciu dekorowanej powierzchni, możesz nałożyć jeden z lakierów Jeger Chalky Lakier w spray’u lub wosk Jeger Chalky Wax.

Porady

Przed użyciem potrząsaj puszką przez ok. 3 min. Przed pierwszym użyciem spray’u zdejmij dyszę, usuń czerwony pierścień zabezpieczający i załóż dyszę z powrotem. Przed wykonaniem całości sprawdź efekt na niewielkiej powierzchni. Produkt przeznaczony jest do wnętrz.