FARBY I EFEKTY DEKORACYJNE
Farba Kredowa

Opis produktu

Farba Kredowa Chalky Style ma matowe wykończenie. Znakomicie sprawdza się podczas metamorfozy wnętrza. Z jej pomocą szybko pomalujesz meble, elementy dekoracyjne i przedmioty codziennego użytku, osiągając znakomite efekty dekoracyjne. Produkt jest łatwy w użyciu i nadaje się do stosowania bez gruntowania, a także konieczności usuwania poprzednich farb, co pozwala oszczędzić czas.

Używając Farby Kredowej możesz uzyskać zarówno jednolity kolor, jak i efekt przecierek, czyli postarzenia. Produkt powstał na bazie wody, dlatego nie wydziela nieprzyjemnych zapachów. Bogata gama kolorystyczna to aż 16 kolorów. Do Farby Kredowej dostępne są też dedykowane lakiery: 500 ml (o matowym i satynowym wykończeniu) oraz w formie sprayu o pojemności 350 ml (o matowym i błyszczącym wykończeniu). Polecamy również woski bezbarwne lub rozjaśniające w pojemności 250 ml.

JAK TO ZROBIĆ? To tylko 2 kroki

Potrzebujesz
tylko 1 narzędzie

Wałek do ścian
Wałek

+ zależnie od sposobu
dekoracji – papier ścierny
lub gąbka

1

Nałóż Farbę Kredową

Dekorowaną powierzchnię lekko przeszlifuj i oczyść. Farbę możesz stosować bezpośrednio na surowe, malowane lub lakierowane drewno. Uwaga: na drewno garbnikowe lub iglaste należy uprzednio nałożyć Jeger Deco Primer. Nałóż zgodnie z kierunkiem słojów drewna za pomocą pędzla lub małego wałka, unikając powstawania zgrubień i zacieków. Efekt postarzenia/przecierki: Po wyschnięciu farby (ok. 4h) lekko i nierównomiernie przeszlifuj powierzchnię cienkim papierem ściernym, odsłaniając miejscowo drewno. Efekt jednolitego koloru: Po nałożeniu pierwszej warstwy farby odczekaj ok. 4h. W przypadku aplikacji wałkiem przeszlifuj powierzchnię papierem ściernym o gradacji 180, następnie nałóż równomiernie drugą warstwę farby i pozostaw do wyschnięcia. Efekt dwukolorowy: Po naniesieniu pierwszej warstwy farby w pierwszym kolorze pozostaw ją do wyschnięcia na ±4h, a następnie nałóż drugi kolor. Po ±15 min, wilgotną gąbką, nierówno przecieraj powierzchnię, odsłaniając miejscowo pierwszy kolor.

2

Zabezpiecz lakierem lub woskiem

Zabezpieczenie: W celu dodatkowego zabezpieczenia lub zmiany wykończenia, po wyschnięciu dekorowanej powierzchni, możesz nałożyć jeden z lakierów lub wosk Jeger do Farby Kredowej Chalky Style.

Porady

Pamiętaj: W przypadku konieczności użycia więcej niż jednego opakowania produktu, przed nakładaniem wymieszaj zawartość wszystkich opakowań razem (przy efekcie dwukolorowym każdy z kolorów osobno). Przed wykonaniem całości sprawdź efekt na niewielkiej powierzchni. Produkt przeznaczony jest do wnętrz.