FARBY I EFEKTY DEKORACYJNE
/Farby do mebli/Farby do mebli/Farba Kazeinowa
Farba Kazeinowa

Opis produktu

Farba Kazeinowa to farba przeznaczona do mebli, drewnianych elementów dekoracyjnych oraz przedmiotów codziennego użytku. Z łatwością możesz pomalować nią np. boazerię, komodę lub krzesło. Została przygotowana na bazie naturalnej kazeiny, którą od wieków wykorzystuje się jako ważny składnik farby (była stosowana już w malarstwie freskowym). Dzięki przywróceniu tej receptury do dzisiejszych zastosowań, farba jest jeszcze bardziej trwała i wytrzymała, a także bardziej przyjazna dla zdrowia i środowiska. Pozwala na uzyskanie jednolitego koloru na malowanej powierzchni. Jej zastosowanie nie wymaga gruntowania ani usuwania z powierzchni poprzedniej powłoki farby, co znacznie skraca czas renowacji.

JAK TO ZROBIĆ? To tylko 2 kroki

Potrzebujesz
tylko 1 narzędzie

Wałek do ścian
Wałek
lub
Pędzel
1

Nałóż Farbę Kazeinową

Dekorowaną powierzchnię lekko przeszlifuj i oczyść. Farbę możesz stosować bezpośrednio na surowe, malowane lub lakierowane drewno. Uwaga: na drewno garbnikowe lub iglaste należy uprzednio nałożyć Jeger Deco Primer. Nałóż zgodnie z kierunkiem słojów drewna za pomocą pędzla lub małego wałka, unikając powstawania zgrubień i zacieków. Przed nałożeniem kolejnej warstwy po ok. 4h delikatnie przeszlifuj wyschniętą powierzchnię. Nałóż kolejną warstwę i pozostaw do wyschnięcia na ok. 4 godz.

2

Zabezpieczenie

W celu dodatkowego zabezpieczenia lub zmiany wykończenia, po wyschnięciu dekorowanej powierzchni, możesz nałożyć Jeger Lakier Extra Mat lub Jeger Lakier Satynowy do mebli.

Porady

Pamiętaj: W przypadku konieczności użycia więcej niż jednego opakowania produktu, przed nakładaniem wymieszaj zawartość wszystkich opakowań razem (przy efekcie dwukolorowym każdy z kolorów osobno). Przed wykonaniem całości sprawdź efekt na niewielkiej powierzchni. Produkt przeznaczony jest do wnętrz.