FARBY I EFEKTY DEKORACYJNE
/Farby do renowacji /Farby do renowacji/Jeger Farba do renowacji na podłogi posadzki i tarasy

Opis produktu

Jeger Farba do renowacji na podłogi, posadzki i tarasy charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie. Jest przeznaczona do renowacji i dekoracji podłóg, schodów, posadzek, tarasów, garaży i piwnic. Formuła produktu oparta jest na nowoczesnej żywicy epoksydowej. Powłoka posiada bardzo dobre właściwości wytrzymałościowe i mechaniczne. Farba przeznaczona do użytku wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń.

Przygotowanie podłoża: Podłoże powinno być suche, czyste, odpylone i trwałe. Uszkodzoną (np. łuszczącą i spękaną) powłokę poprzednich farb usuń i zmatuj powierzchnię np. drobnym papierem ściernym. Ubytki powierzchni wypełnij i zeszlifuj. Powierzchnie oczyść z zanieczyszczeń ograniczających przyczepność farby np. kurz, tłuste plamy. Surowe podłoże cementowe lub betonowe można malować po minimum 8 tygodniach od wylania. Mleczko cementowe/gipsowe należy usunąć. Powierzchnię dokładnie umyj, pozostaw do wyschnięcia na 24-48 godzin. Przed malowaniem podłoże odtłuść np. acetonem. Pamiętaj: Wykonaj próbę malowania/ przyczepności na małej powierzchni.

Aplikacja: Przed użyciem farbę dokładnie wymieszaj. Nie rozcieńczaj wodą. Nie mieszaj z innymi farbami. Nakładaj wałkiem w temp. od +8°C do +25°C, przy wilgotności względnej maks. 82%, unikaj przeciągów. Kolejną warstwę nałóż po około 2 godzinach. W przypadku stosowania opakowań z różnych partii produkcyjnych wymieszaj je w większym opakowaniu, aby zapobiec różnicy w odcieniu koloru. Przez pierwsze 7 dni od zakończenia aplikacji powierzchnie należy użytkować ostrożnie. Pełne właściwości wytrzymałościowe powłoka uzyskuje po 14 dniach od zakończenia prac malarskich wykonanych zgodnie z instrukcją producenta. Po zakończeniu malowania narzędzia malarskie umyj wodą.