FARBY I EFEKTY DEKORACYJNE
/Farby tablicowe/Farby tablicowe/Jeger Farba Tablicowa
Jeger Farba Tablicowa

Opis produktu

Farba tablicowa Jeger to zabawa dla całej rodziny i niebanalny wygląd wnętrza w jednym. Jest idealnym rozwiązaniem do pokoju dziecięcego, w którym pomoże rozbudzić kreatywność najmłodszych. Może być używana na różnego rodzaju powierzchniach, w tym ścianach, meblach i drzwiach. Znakomicie sprawdzi się także jako sposób na szybką renowację zniszczonych tablic. Ten rodzaj farby pozwala uzyskać trwały efekt tablicy szkolnej. Farba tablicowa Jeger tworzy powierzchnię, na której przy pomocy kolorowej kredy można tworzyć piękne rysunki i napisy. To świetne rozwiązanie nie tylko do pomieszczenia, w którym na co dzień przebywają dzieci. Może być z powodzeniem użyta również w barach, kawiarniach i restauracjach. Dzięki niej na ścianach czy meblach można stworzyć niebanalne, przyciągające wzrok, pisane kredą menu. Przed nałożeniem efektu polecamy zastosować warstwę podkładu Jeger Deco Primer.

Farba tablicowa Jeger jest dostępna w sześciu odcieniach.

JAK TO ZROBIĆ? To tylko 2 kroki

Potrzebujesz
tylko 1 narzędzie

Wałek do ścian
Wałek
1

Rozprowadź wałkiem Deco Primer

Dekorowaną powierzchnię lekko przeszlifuj i oczyść, a następnie nałóż Jeger Deco Primer. W przypadku śliskich i nieprzylegających podłoży (np. szkło, pvc itp.) nałóż Jeger Special Primer. Pozostaw do wyschnięcia na ok. 3-4 h.

2

Nałóż Farbę Tablicową

Na dekorowaną powierzchnię nałóż wałkiem warstwę Farby Tablicowej. Przed użyciem dokładnie ją wymieszaj. Nie rozcieńczaj i nie mieszaj z innymi produktami. Po ok. 4h możesz nałożyć kolejną warstwę. Powierzchnia nadaje się do pisania kredą po ok. 48h.

Porady

W przypadku konieczności użycia więcej niż jednego opakowania produktu, przed nakładaniem wymieszaj zawartość wszystkich opakowań razem. W ten sposób uzyskasz jednolity odcień. Przed wykonaniem całości sprawdź efekt na niewielkiej powierzchni. Produkt przeznaczony jest do wnętrz.

Jak malować farbą tablicową we wnętrzach? Sprawdź porady i inspiracje

Chociaż jeszcze do niedawna tablica kredowa kojarzyła Ci się głównie ze szkołą, to dziś w zupełnie nowej formie wykorzystasz ją we wnętrzach. A wszystko za sprawą farb tablicowych. Pomalujesz nimi nie tylko ściany, ale także meble i przedmioty codziennego użytku. A to dlatego, że farby tablicowe są bardzo uniwersalne i sprawdzą się niemal na każdej powierzchni, jak ściany pokryte tynkiem, drewniane szafki kuchenne czy gliniane doniczki. Daj się ponieś kreatywności i zobacz, jak odmienić wnętrze za pomocą tablicówki.

Używając farby tablicowej do ścian stworzysz pomysłowe tablice na notatki i rysunki dla całej rodziny. Można na nich pisać i malować, tak często jak tylko się chce – w każdej chwili zmażesz obrazki i zaczniesz zabawę od nowa.

Wypróbuj farbę tablicową na ścianę w kuchni

Nie bez powodu mówi się, że kuchnia to serce domu – w końcu to miejsce, które najczęściej odwiedzają wszyscy domownicy. A tym samym idealna przestrzeń na lokalizację domowej tablicy. W kuchni świetnie sprawdzi się czarna farba tablicowa – dzięki praktycznemu zastosowaniu nie tylko doda wnętrzu funkcjonalności, ale stanie się także efektowną dekoracją. Na ścianie pokrytej tablicową farbą możesz zapisywać przepisy, listę zakupów i wiadomości dla każdego z domowników. Dzięki temu twoje notatki w końcu przestaną się gubić. A może wolisz ozdobić tablicówką niewielkie detale? Świetnie – masz duże pole do popisu! Pomaluj np. doniczki, w których trzymasz zioła, tak aby można je było podpisać – to ułatwi Ci gotowanie.

Stwórz kreatywną przestrzeń w dziecięcym pokoju

Dobrze wiesz, że twórcze myślenie to bardzo ważna umiejętność. Dlatego koniecznie rozwijaj je u swojej pociechy – pomysłowe rozwiązania przydają się przecież w wielu życiowych sytuacjach. Jeśli więc twoje dziecko często lubi rysować, ułatw mu to i przygotuj kreatywną powierzchnię do artystycznych popisów. Możesz wykorzystać tablicówkę w sposób klasyczny malując nią ścianę lub jej fragment. Jeśli czarna farba tablicowa wydaje Ci się zbyt poważna do pokoju dziecka, wybierzcie wspólnie inny kolor. W ofercie Jeger jest aż pięć odcieni: farba tablicowa niebieska, zielona, pomarańczowa, biała i w kolorze fuksji. Możesz też nawiązać do przewodniego motywu pokoju i namalować lubiany przez malca wzór, np. kształt zwierzątka lub domku. Atutem farby tablicowej Jeger jest to, że z powodzeniem zastosujesz ją niemal na każdej powierzchni: na ścianie, drewnie czy płytach drewnopochodnych. Tym sposobem zmienisz każdy mebel czy dodatek w prawdziwe dzieło sztuki. Śmiało maluj więc tablicówką drzwi, fronty szafek lub blaty stołów, a w prosty sposób je odnowisz. Jeśli chcesz sprawić dziecku jeszcze więcej frajdy, użyj farby magnetycznej, a następnie farby tablicowej– do ściany będzie można przyczepiać też magnesy.

Napisz coś w przedpokoju

Ze względu na swoje właściwości farba tablicowa na ścianę może okazać się praktycznym rozwiązaniem w przedpokoju. Jeśli pomalujesz nią ścianę przy drzwiach, przy której cała rodzina stawia buty, zabezpieczysz ją przed zabrudzeniem. Pomysłowe będzie także ozdobienie czarną farbą tablicową wieszaków na okrycia wierzchnie – możesz je podpisać, dzięki czemu każdy z domowników będzie miał swój.

Po prostu maluj

Na początek zapoznaj się z instrukcją aplikacji umieszczoną na etykiecie farby tablicowej – to podstawa sukcesu Twojej pracy. Następnie odpowiednio przygotuj podłoże – ściana powinna być czysta i odtłuszczona. Jeśli zauważysz jakieś zabrudzenia, usuń je miękką ściereczką z mikrofibry. Zagruntuj powierzchnię aktywnym podkładem Jeger Deco Primer , który dobrze łączy się ze strukturą farby tablicowej i sprawia, że nie zmywa się ona razem z kredą. Podkład aplikuj małym 10-centymetrowym wałkiem, klasycznie od góry do dołu – jedna warstwa wystarczy. Poczekaj 4 godziny aż powierzchnia wyschnie. Teraz kolej na farbę tablicową. Użyj 10-centymetrowego wałka z mikrofibry i nanieś cienką warstwę tablicówki. Połóż trzy cienkie warstwy w 1,5-godzinnych odstępach czasu. Ściana będzie sucha po 24 godzinach, a rysować możesz już po 48 godzinach, kiedy farba odpowiednio się utwardzi.

Po tym czasie chwyć kredę w dłoń i dać się ponieść wyobraźni!