Jeśli dopiero szukasz wymarzonego modelu stolika na targach staroci lub w sklepach internetowych z produktami vintage, zwróć uwagę na jego rozmiar i kształt. Stolik powinien być przede wszystkim wygodny i funkcjonalny. Nasza drewniana ława jest sporych rozmiarów, więc bez problemu można postawić na niej nie tylko kawę, ale również poczęstunek dla gości. A także laptopa, jeśli akurat potrzebujesz chwilę popracować w komfortowych warunkach. Dodatkowo ma piękne, profilowane nogi w stylu rustykalnym.
To ci się przyda
- Jeger Lakierobejca Natur, kolor 6
- Jeger Millennium Emalia do drewna i metalu Semi Mat, kolor nr IS 183
- Wałek z mikrofibry 10cm
- Papiery ścierne o gradacjach: 100, 180, 240, 320, 2500
- Szlifierka oscylacyjna
- Skrobak do drewna
- Taśma
- Pędzelek syntetyczny
- Ścierka z mikrofibry
Wyszlifuj drewniany blat
Metamorfozę stolika zacznij od wyszlifowania blatu szlifierką oscylacyjną i papierami ściernymi o gradacji 100-320. Za pomocą skrobaka do drewna ściągnij resztki starej powłoki z trudno dostępnych miejsc, następnie wygładź papierami ściernymi. Zachowaj taką samą kolejność jak podczas wygładzania blatu. Starą powierzchnię przeszlifuj do surowego drewna. Nóżki wygładź papierami ściernymi o gradacji 180-240 – farba będzie miała lepszą przyczepność do podłoża.
Pomaluj stół Lakierobejcą Natur
Przed malowaniem dokładnie odpyl i odtłuść stół. Następnie oklej taśmą wcześniej doszlifowany blat, aby nie zachlapać go farbą. Malowanie zacznij od nóżek. Pędzelkiem syntetycznym nanieś dwie cienkie warstwy Emalii do drewna i metalu. Czas schnięcia jednej warstwy to ok. 4 godziny. Jeśli chcesz uzyskać gładki finisz, pierwszą warstwę wygładź papierem ściernym o gradacji 2500. Na blat zaaplikuj pędzelkiem grubszą warstwę Lakierobejcy Natur, maluj wzdłuż usłojenia drewna. Jeśli zauważysz zbyt dużą ilość produktu na powierzchni, ściągnij nadmiar ściereczką z mikrofibry. Pozostaw do wyschnięcia na ok. 4 godziny.