Do renowacji naszego stolika użyliśmy trzech produktów z oferty Jeger. Do szybkiego odnawiania mebli świetnie nadają się farby kredowe Jeger – łatwe w użyciu, dające doskonałe efekty. Farby możesz stosować bez gruntowania i usuwania poprzednich warstw – dzięki temu zaoszczędzisz czas! Kolejny produkt to bezbarwny i zmywalny lakier do farby kredowej o satynowym wykończeniu, którym porządnie zabezpieczysz powierzchnie malowane farbą kredową. I na koniec Lakierobejca Natur – niezwykle wytrzymała, dekoracyjna i ochronna farba – możesz jej używać do wszelkiego rodzaju powierzchni drewnianych, jak podłogi, meble, drzwi, listwy, boazerie itp. Lakierobejca jest odporna na działanie wody i na ścieranie. Możesz stosować ją zarówno na drewnie surowym, jak i impregnowanym.
To ci się przyda
- Farba kredowa Jeger Chalky Style, kolor Jaśmin
- Lakier satynowy do farby kredowej, bezbarwny
- Lakierobejca Natur nr 6
- Szlifierka oscylacyjna
- Papier ścierny o gradacjach: 80, 240, 320, 3000
- Benzyna ekstrakcyjna
Przygotuj stolik do renowacji – usuń starą powłokę
Metamorfozę zacznij od ściągnięcia starej powłoki z blatu. Do tego celu użyj szlifierki oscylacyjnej i papieru ściernego o gradacji 80-240. Tak samo postąp z nóżkami. Pamiętaj, aby całość dokładnie odpylić i odtłuścić benzyną ekstrakcyjną.
Nałóż farbę kredową Jeger
Za pomocą wałeczka z mikrofibry nanieś dwie cienkie warstwy farby kredowej Jeger. Pomiędzy nakładaniem warstw przeszlifuj powierzchnię papierem ściernym o gradacji 320. Dzięki tej metodzie uzyskasz gładki finisz farby.
Zabezpiecz blat lakierem
Jeśli masz pewność, że farba się utwardziła, możesz zabezpieczyć blat lakierem satynowym, rekomendowanym do stosowania z farbą kredową. Nałóż na powierzchnię jedną cienką warstwę i rozprowadź produkt we wszystkie strony. Pamiętaj przy tym, żeby zbytnio nie dociskać wałka do dekorowanej powierzchni, aby nie powstały smugi. Pozostaw lakier do wyschnięcia na ok. 4 godziny.
Pomaluj nóżki stolika
Kolejny krok to malowanie nóżek. Na wygładzoną powierzchnię nanieś dwie cienkie warstwy Lakierobejcy. Postępuj tak samo jak w przypadku farby kredowej – jeśli chcesz uzyskać subtelny finisz produktu, możesz przeszlifować drewno pomiędzy aplikacją pierwszej i drugiej warstwy. Użyj papieru ściernego o gradacji 3000.
Stolik gotowy! Teraz czas go wypróbować – zobacz, ile świeżości wprowadza do wnętrza.