Jeśli wydaje ci się, że w temacie świątecznych dekoracji trudno jest jeszcze zaskoczyć czymś naprawdę świeżym, koniecznie przeczytaj nasz wpis – zmienisz zdanie. To prawda, że co roku wyjmujesz z pudełek praktycznie te same ozdoby, ale możesz sprawić, żeby za każdym razem gwiazdkowa aranżacja wyglądała trochę inaczej. Poniżej trzy pomysły na gwiazdkowe dodatki do twojego wnętrza.
Szafka inspirowana odcieniem Classic Blue
Uwielbiasz tradycyjne ozdoby świąteczne? Choinka, bombki, figurki reniferów i błyszczące łańcuchy to dodatki, które sprawiają, że czujesz prawdziwą magię Bożego Narodzenia. W tym roku możesz jednak połączyć tradycję z najnowszymi trendami. Jak? Zainspiruj się najnowszym wyborem Instytutu Pantone, czyli kolorem na 2020 rok – Classic Blue. Ten przyjemny, dość ciemny, odcień niebieskiego przywołuje na myśl bezkres wieczornego nieba. Klasyczny niebieski jest prostym i eleganckim kolorem, a dzięki temu jest także ponadczasowy. Według Pantone’a Classic Blue symbolizuje spokój i stałość, połączoną z pewnością siebie, która odważniej pozwoli ci wejść w nowy rok. To barwa, która relaksuje i wycisza. Równie dobrze możesz malować nim duże powierzchnie, jak i meble i dodatki. My pomalowaliśmy nim szafkę i od razu poczuliśmy się bardziej stabilnie. Sprawdzi się nie tylko jako element świątecznej aranżacji, ale także jako mebel w nowym roku.
- Przygotuj:
– emalię do drewna i metalu Jeger (kolor 599)
– wałek z krótkim włosiem
– pędzel
– papier i taśmę do zabezpieczenia szafki - Odkręć od szafki uchwyty. Jeśli blat twojego mebla jest w dobrym stanie, możesz pozostawić go w naturalnym kolorze. Aby ochronić drewno, zabezpiecz powierzchnię taśmą i papierem.
- Zmatów i odpyl powierzchnie mebla, które będziesz malować. Pędzlem nanieś farbę na elementy wypukłe, a wałkiem na powierzchnie płaskie. Po nałożeniu jednej warstwy emalii odczekaj 4 godziny i pomaluj ponownie po wyschnięciu farby. Emalii nie musisz niczym zabezpieczać.
- Pamiętaj, że farby utwardza się nawet do 14 dni, dlatego przez ten czas nie myj mebla detergentami i nie stawiaj na nim zbyt ciężkich przedmiotów.
- Przykręć rączki i gotowe!
Złoty napis „Wesołych Świąt”
- Po renowacji szafki, czas na coś bardziej efektownego – przygotowanie złotego napisu „Wesołych Świąt”, którym będziesz mogła ozdobić ścianę. Ten charakterystyczny świąteczny akcent wykonasz w bardzo prosty sposób. Włącz „Last Christmas” i do dzieła!
Przygotuj:
– płytę HDE (o grubości 5 mm) do wycięcia napisu. Jeśli czujesz, że takie wycinanki to zabawa zdecydowanie nie dla ciebie, kup gotowe drewniane litery w sklepie. Albo wykonaj je z grubego kartonu, a na pewno pójdzie jak z płatka!
– pędzel
– farbę Jeger Metal do mebli w odcieniu starego złota - Litery wytnij z płyty HDE lub kartonu. Pomaluj pędzlem farbą Jeger Metal, jeśli wolisz możesz użyć wałka.
- Maluj dwukrotnie, z 4-godzinnym odstępem. Zanim farba wyschnie możesz posypać ją brokatem.
Błyszczące bombki
Na koniec własnoręcznie wykonaj bombki, jako baza posłużą ci białe styropianowe kule. Mogą być różnej wielkości. Są niezwykle łatwe w przygotowaniu, a wyglądają naprawdę fantastycznie!
- Przygotuj:
– styropianowe bombki
– emalię do drewna i metalu Jeger (nasz kolor to 1081)
– pędzel
– brokat - Pomaluj białe styropianowe bombki emalią i zanim wyschną posyp brokatem.
- Po 4 godzinach są gotowe do użycia, możesz zawiesić je na choince.
Kiedy wszystkie ozdoby są już gotowe, możesz zacząć aranżować świąteczną dekorację. Przystrój choinkę, włącz światełka, a na szafce ustaw duże, złote świece lub inne ozdoby, które ci się podobają. Teraz nie pozostaje ci nic innego jak czekać na Mikołaja i prezenty!
Zainteresował cię nasz wpis? Dowiedz się więcej na temat naszych produktów i wejdź na naszą stronę.