Przyznasz, że jeszcze kilka lat temu nie przyszłoby ci do głowy, żeby przenieść pomysł tablicy ze szkolnej klasy do własnego domu. W końcu tablica do niedawna przypominała ci tylko jedno – odpytywanie przez nauczyciela i rozwiązywanie matematycznych równań. Te skojarzenia możesz śmiało włożyć między bajki i spojrzeć na tablicę zupełnie inaczej.
Domowa tablica dla całej rodziny
Dziś powierzchnie pokryte farbą na dobre zadomowiły się we wnętrzach. Domowe tablice są fajne: praktyczne, bo wystarczy kawałek ściany, żeby je zrobić, rozwijają kreatywność, a malować może na nich cała rodzina. Wystarczy kreda w ręce i pomysł w głowie, a dobrą zabawę będą mieć nie tylko dzieci? Brzmi przekonująco? No to nie ma na co czekać, chwyć za wałek i do dzieła! Zobacz, jakie to proste, z nami na pewno ci się uda.
Maluj tak jak lubisz
My uwielbiamy zamieniać zwykłe ściany w wielkie tablice, bo dodają charakteru wnętrzu i wyglądają naprawdę oryginalnie. Ty też maluj jak ci pasuje – może cała ściana, a może tylko fragment albo jeszcze coś innego, np. stolik lub szafka. Bez obaw, farba tablicowa daje duże pole do popisu – ma świetną przyczepność i sprawdzi się praktycznie na każdej powierzchni. Aby jeszcze zwiększyć swój zapał do pracy i narastający optymizm, związany z nadchodzącymi zmianami – przekąś coś pysznego. Przecież kalorie i tak spalisz podczas malowania.
Przeczytaj instrukcję
Na początek sprawdź, czy ściana jest czysta i odtłuszczona, jeśli nie – przetrzyj ją wilgotną ściereczką. Promujemy dokładność, bo nie lubimy robić dwa razy tego samego? Zacznij od przeczytania etykiety z instrukcją aplikacji – na spokojnie i z uwagą. Może nie jest to porywające zajęcie, ale pozwoli ci uniknąć błędów.
Przygotuj podłoże
Zagruntuj powierzchnię aktywnym podkładem gruntującym do ścian Jeger Deco Primer. To produkt, który tak łączy się ze strukturą farby tablicowej, że nie wymazuje się ona z kredą. Najlepiej użyj do tego celu małego, 10-centymetrowego wałka. Maluj klasycznie od góry do dołu – jedna warstwa wystarczy. Odczekaj 4 godziny aż podkład wyschnie.
Nałóż farbę raz-dwa
Teraz możesz już nakładać farbę tablicową, zastosuj 10-centymetrowy wałek z mikrofibry. Nie aplikuj grubych warstw farby, bo tak pomalowana ściana będzie miała duże pory, z których trudno zmyć kredę. A w efekcie końcowym twoja tablica powinna być idealnie gładka, dlatego aplikuj bardzo cienkie warstwy farby. Zazwyczaj wystarcza trzy warstwy, kładzione w ok. 1,5-godzinnych odstępach. Malowana powierzchnia będzie sucha po 24 godzinach. Jednak z rysowaniem wstrzymaj się jeszcze kilka dni, aby farba całkiem się utwardziła i uzyskała pełnię swoich właściwości.
Po tym czasie możesz już śmiało chwycić za kredę i rozpocząć kreatywną przygodę. Ani się obejrzysz, a tablica będzie cała zapisana – każdy przecież chce coś dodać od siebie. Kiedy malunki już ci się znudzą możesz je zetrzeć gąbką i rysować od nowa .
Pamiętaj:
- Koniecznie użyj aktywnego podkładu Jeger Deco Primer – świetnie łączy się ze strukturą farby tablicowej i sprawia, że nie wymywa się ona razem z kredą.
- Nie aplikuj grubych warstw farby, bo pomalowana ściana będzie miała duże pory, z których trudno będzie ci usuwać kredę.
- Po skończeniu pracy pozostaw tablicę na minimum 24 godziny, aby się utwardziła.