Róż we wnętrzach wcale nie musi kojarzyć się z infantylnym, cukierkowym wystrojem. Wystarczy, że zamiast klasycznego różowego wybierzesz jego bardziej neutralne i delikatne odpowiedniki, jak pastelowy czy pudrowy. Oba świetnie łączą się z innymi barwami w pomieszczeniach: pięknie wyglądają ze złotem, beżem, szarością lub bielą, zarówno w ich chłodnym, jak i ciepłym wydaniu. Dodatkowo świetnie sprawdzają się w wielu aranżacjach, m.in. w stylu romantycznym, minimalistycznym, skandynawskim lub glamour. Doskonale wpisują się też w założenia nowoczesnego eklektyzmu. Jeśli od dawna kochasz ten kolor albo właśnie się do niego przekonałaś/eś, możesz śmiało wprowadzić go do wnętrza bez pracochłonnego remontu. Dobrym pomysłem będzie zmiana kolorystyki niektórych mebli lub dodatków. Możesz samodzielnie przemalować wybrany mebel – nie dość, że będziesz się dobrze bawić, to jeszcze zaoszczędzisz pieniądze na zakupie nowych mebli. My przerobiliśmy niewielką komodę z przesuwnymi drzwiczkami. Do renowacji wybraliśmy wersję pastelowego różu z naszej oferty, czyli farbę Jeger Chalky Style o kwiecistej nazwie Geranium.
To ci się przyda
Wszystko, co potrzebne zgromadź w jedno miejsce. Podłogę zabezpiecz folią lub starymi kartonami.
- Jeger Farba Kredowa, kolor Geranium
- Jeger Farba Kredowa, kolor Jaśmin
- Jeger Lakier Extra Mat
Przygotuj mebel do metamorfozy
Zanim rozpoczniesz metamorfozę, zaszpachluj wszystkie ubytki w komodzie. Użyj szpachli szybkoschnącej. Jak tylko szpachla się utwardzi, przejdź do wyszlifuj całą komodę i wygładź zaszpachlowane miejsca. Następnie odpyl i odtłuść powierzchnię.
Zmień stary kolor na nowy
Jeśli na powierzchni pozostały resztki farby lub bejcy, dodatkowo zabezpiecz ją lakierem w wykończeniu matowym. Dzięki temu zamkniesz proces wydobywania się starych powłok na wierzch (farba się nie zabarwi). Po malowaniu odczekaj chwilę i upewnij się, że cienka warstwa lakieru jest w pełni sucha Przejdź do aplikacji cienkiej warstwy farby kredowej w kolorze Geranium. Pozostaw do wyschnięcia. Zaaplikuj drugą, równie cienką warstwę farby kredowej na całość komody. Pozostaw do wyschnięcia na ok. 4 godziny.
Wykonaj dekoracyjny wzór
Kiedy powierzchnia jest już sucha, możesz wykonać dekoracyjny wzór linii na drzwiczkach i nóżkach komody. Do tego celu użyj taśmy malarskiej. W miejscach zdobień zaaplikuj dwie, cienkie warstwy farby kredowej w kolorze białym. Po wyschnięciu ściągnij taśmę. Całość zabezpiecz lakierem w wykończeniu matowym. Nanieś jedną cienką warstwę.
A teraz najprzyjemniejsza rzecz, czyli aranżacja.U nas komoda znalazła swoje miejsce pod plakatem rodem z lat 70. Ustawiliśmy ją wśród zielonych roślin doniczkowych, w towarzystwie naturalnych materiałów. Wygląda super!