Jeśli szukasz we wnętrzach minimalizmu, prostoty zestawionej z nowoczesnym i funkcjonalnym wzornictwem – japandi na pewno przypadnie ci do gustu. Wnętrza w tym stylu nie przytłaczają, nie są przeładowane, a przebywanie w nich uspokaja i relaksuje.
Postaw na umiar, ale bez przesady
Kiedy na Instagramie oglądasz zdjęcia wnętrz, urządzonych w duchu minimalizmu, czujesz że w powinnaś pozbyć się co najmniej połowy rzeczy? Może i tak, ale przecież nie chcesz rozstawać się ze swoimi ulubionymi przedmiotami…Znajdź złoty środek – postaraj się tak uporządkować przestrzeń, aby nie sprawiała wrażenia zagraconej i chaotycznej. Nie musisz od razu być jak Marie Kondo – japońska ikona porządków, wystarczy klika małych zmian To korzystnie wpłynie nie tylko na wygląd domowego wnętrza, ale także twojego – poczujesz się bardziej odprężona. W aranżacjach japandi minimalizm to podstawa, dlatego eksponuj meble o prostych kształtach, bez zbędnych zdobień, a do wnętrza dobierz stonowaną paletę kolorystyczną.
Wybierz stonowane kolory, które pasują do ciebie
Wybór kolorów do wnętrza to jedna z przyjemniejszych, ale też trudniejszych czynności. W estetyce japandi, klucz do sukcesu to operowanie ograniczoną paletą kolorystyczną. Dlatego pożegnaj krzykliwe, jaskrawe kolory, a swoją uwagę skieruj w stronę jasnych pasteli. Jeśli chcesz zmienić kolor ścian, sięgnij po szarości, subtelne, piaskowe beże, a nawet stonowane róże. Takie barwy znajdziesz w bogatej ofercie efektów dekoracyjnych Jeger. Świetnie sprawdzą się takie efekty jak Sahara z drobinkami piasku, aksamitny, otulający miękkością Velvet, harmonijna Linea czy surowy Beton Design. Aby przełamać jasne tonacje, możesz dodać do wnętrza ciemniejsze akcenty w postaci dodatków, także w kolorach ziemi, jak brąz lub antracyt itp.
Pokochaj tekstury
Minimalistyczny styl japandi uwielbia ład, porządek i harmonię, którą wyznaczają proste linie. Możesz zastosować taką dekorację np. na ścianie, którą wykonasz efektem Jeger Linea. Nadaje on malowanej powierzchni strukturę linii o niepowtarzalnym, delikatnym perłowo-metalicznym wykończeniem. Ściany pomalowane efektem Linea otulają wnętrze subtelnym, złotym blaskiem, bez względu na jego wielkość. Z pastelową paletą kolorów dobrze współgrają również takie materiały jak efekt betonu, np. Beton Design, dostępny w 6 różnych tonacjach szarości. Sprawdzą się także struktury nawiązujące do naturalnego piasku – efekt Sahara, który występuje w palecie pięknych beży. Przytulność i komfort wnętrza podkreślisz stosując miękkie, aksamitne poduchy i wełniane dywany.
Bądź bliżej natury
Mimo zastosowania prostych i oszczędnych form, wnętrza japandi wcale nie mają chłodnego i surowego klimatu. A to dlatego, że królują w nich naturalne materiały, które wprowadzają przytulną atmosferę, nawiązującą do skandynawskiego hygge. W takich aranżacjach znajdziesz sporo drewna, którego wygląd wpisuje się w japońską estetykę wabi-sabi. W prosty sposób możesz je wprowadzić do wnętrza za pomocą, np. drewnianych mebli lub akcesoriów. Nie martw się – nie musisz, a wręcz nie powinnaś kupować nowych. Chodzi o przedmioty z historią, niedoskonałe, nadszarpnięte zębem czasu. A jeśli nie masz akurat nic takiego pod ręką, możesz postarzyć wizualnie swoje meble. Użyj kredowych farb do mebli z oferty Jeger, które zapewniają właśnie takie efekty w technice przecierki. We wnętrzach w stylu japandi sprawdzi się nie tylko drewno, także bambus czy wiklina. No i oczywiście rośliny – najlepiej w donicach z wikliny lub terakoty.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zastosowania efektów Jeger wejdź na naszą stronę - jeger.pl.