Pamiętaj, że zwłaszcza w przypadku tego koloru, kluczowy jest umiar, tzw. „złoty środek”. Jeśli nie chcesz więc, żeby twój dom wyglądał jak barokowy pałac, postaw na złoty motyw, który będzie przewijał się we wnętrzu. Ta barwa odnajdzie się w każdym wnętrzu. Pięknie prezentuje się w zestawieniu z beżami, brązami oraz naturalnymi materiałami, jak drewno, wiklina, marmur, np. w stylistyce boho. Złoto można zestawić też z bardziej kontrastującymi, klasycznymi kolorami: czarnym, grantowym lub czerwonym. U nas tworzy zachwycający duet z aksamitnym fotelem o szmaragdowej barwie. Nie możemy się napatrzeć.
W naszym przypadku niewielka szafka nocna po przeróbce sprawdziła się w 100 proc. Wybraliśmy farbę Jeger Metal w kolorze pięknego, postarzanego złota. Taką prostą metamorfozę wysłużonego już mebla, możesz wykonać samodzielnie w domu. Zobacz, jakie to proste.
To ci się przyda
Aby praca szła szybko i bez problemów, a efekt ucieszył oko, zgromadź wszystkie potrzebne narzędzia i produkty, potrzebne do wykonania przeróbki. Wystarczy 6 produktów:
- Jeger Metal do mebli kolor stare złoto
- papier ścierny o gradacji 100, 180
- Wałek z mikrofibry 10cm
- pędzel
- aceton techniczny
- Jeger Lakier Ultraodporny Połysk(opcjonalne)
Krok 1
Dokładnie wymieszaj farbę. Przed nałożeniem produktu, delikatnie przeszlifuj i odtłuść powierzchnię mebla. Użyj papieru ściernego o gradacji 100 i 180, a następnie acetonu technicznego.
Krok 2
Po oczyszczeniu i odpyleniu podłoża możesz już przejść do aplikacji farby Jeger Metal. Za pomocą wałka z mikrofibry nałóż farbę, rozprowadzaj ją zgodnie z kierunkiem słojów. Trudno dostępne miejsca pomaluj pędzlem – jest bardziej precyzyjny. Po nałożeniu pierwszej warstwy, pozostaw powierzchnię do wyschnięcia. Farbę nałóż dwukrotnie, w odstępach 4 godzin.
Krok 3
Jeśli chcesz delikatnie wzmocnić połyskliwość Jeger Metal, nałóż lakier o wysokim połysku. Produkt dodatkowo zabezpieczy powłokę przed uszkodzeniami mechanicznymi.
Gotowe! Teraz czas na relaks i same udane aranżacje!