Farby do drewna 

29,90 zł
Wysokiej jakości wodorozcieńczalna emalia do drewna i metalu. ±7 m2/L przy jednolitym malowaniu 

39,90 zł
Wysokiej jakości wodorozcieńczalna lazura do drewna. ±11-12 m2/L przy jednolitym malowaniu 

59,95 zł
Bardzo wytrzymała, dekoracyjno-ochronna, matowa farba z efektem brokatu do wszelkiego rodzaju powierzchni drewnianych.

59,95 zł
Bardzo wytrzymała, dekoracyjno-ochronna, matowa farba z efektem brokatu do wszelkiego rodzaju powierzchni drewnianych.

Drewno. Jak o nie dbać?

Drewno to surowiec lekki i wytrzymały, nic więc dziwnego, że doceniają go zarówno projektanci, jak i użytkownicy. Wykonane z niego elementy wyposażenia wyróżniają się estetyką i funkcjonalnością. Jednak drewno wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Radzimy jak o nie dbać, by odpowiednio nam służyło i przez lata zachwycało nienagannym wyglądem.

Zobacz więcej

  • Drewniane meble i sprzęty, zwłaszcza te wykonane z surowego drewna, powinny być właściwie zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wilgoć, grzyby czy szkodniki. W ofercie Jeger dostępne są preparaty, które nie tylko chronią drewniane powierzchnie, ale również je dekorują, jak lazura do drewna. Natomiast, jeśli zależy nam wyłącznie na zmianie koloru powinniśmy sięgnąć po odpowiednią farbę do malowania drewna. Poniżej przedstawiamy garść porad, jaki środek wybrać i kiedy go zastosować.

  • Ochrona i dekoracja w jednym

    Impregnować należy zarówno drewno w stanie surowym, jak i to po kilku latach użytkowania – wówczas niezbędne jest ponowne zabezpieczenie. Zwykle impregnację należy ponowić po 5-8 latach. Do tego celu świetnie sprawdzi się lazura do drewna, która z powodzeniem zastąpi impregnat i produkt barwiący. Dobrej jakości produkt nie tylko skutecznie zabezpieczy i zaimpregnuje powierzchnię, ale również nada jej niepowtarzalny dekor pozostawiając satynową powłokę. Produkt podkreśla rysunek słojów drewna i zachowuje jego naturalny wygląd. Lazura do drewna marki Jeger została przygotowana na bazie akrylu, dlatego też można ją stosować na elementach drewnianych wystawionych na negatywne działanie warunków zewnętrznych, jak tarasy, elewacje czy meble ogrodowe. Wnika w powierzchnię skutecznie chroniąc przed grzybami, pleśnią i rozkładem. Stanowi też barierę przed wilgocią, deszczem oraz promieniowaniem UV. I co ważne umożliwia „oddychanie” zabezpieczanego drewna zachowując swoją elastyczność i połysk. Jeśli aplikujemy lazurę na świeże drewno należy je delikatnie przeszlifować drobnym papierem ściernym, aby uzyskać gładką powierzchnię. Z kolei, jeśli chcemy pomalować stare drewno powinniśmy oczyścić powierzchnię z zanieczyszczeń, pyłów i wszelkich pozostałości. Zeszlifować starą, przebarwioną warstwę, tak by uzyskać naturalny kolor drewna. Trzeba usunąć też grzyby i pleśnie za pomocą specjalnych środków, a następnie przemyć czystą wodą i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Aby malowanie poszło zgodnie z planem postępujmy zgodnie z instrukcją producenta podaną na opakowaniu.

  • Nowy, piękny kolor drewna

    Jeśli wpadniemy na pomysł całkowitej zmiany wyglądu drewna, możemy je pomalować. W tym celu powinniśmy starannie dobrać rodzaj farby. We wnętrzach mieszkalnych doskonale sprawdzi się emalia do drewna i metalu z oferty Jeger, która może być stosowana także na zewnątrz. Farby wodne do drewna to produkty, które nie wydzielają przykrego zapachu, są przyjazne dla środowiska i nie są toksyczne, dzięki czemu malowanie mebli, boazerii czy drzwi można wykonać wewnątrz użytkowanych pomieszczeń. Ze względu na właściwości, produkt Jeger w szczególności jest zalecany do malowania pokojów i mebli maluchów, a także wyposażenia placów zabaw dla dzieci. Farby akrylowe do drewna zapewniają bardzo dobre krycie i wyrównują malowaną powierzchnię. Jednocześnie są to farby do drewna na zewnątrz – sprawdzą się do malowania ogrodzeń, ram okiennych, drewnianych i metalowych sprzętów ogrodowych. Do wyboru jest aż 1320 kolorów farb do drewna (Natural Color Palette), a więc możemy uzyskać dokładnie taką barwę, jaką tylko sobie wymarzamy. Farby wodne do drewna są łatwe w użyciu, a przy tym nie kapią na malowaną powłokę podczas aplikacji. Co ważne – mogą być stosowane zarówno na świeżych, jak i wcześniej malowanych powierzchniach. Przed malowaniem musimy dokładnie oczyścić powierzchnię z kurzu, pyłu, tłuszczów i innych zanieczyszczeń. Jeżeli pokryta jest już farbą, upewnijmy się, czy warstwa dobrze przylega. Następnie wystarczy usunąć papierem ściernym łuszczące się fragmenty starej farby, wygładzić powierzchnię i zastosować odpowiedni podkład. Instrukcję szczegółowej aplikacji znajdziemy na opakowaniu produktu.