Menu

Jeger Chalky Spray farba kredowa

36,50 zł

WYSYŁKA DO 24h

Jeger Chalky Spray to farba kredowa w sprayu, pozwalająca na uzyskanie wyjątkowego efektu przecierek w stylu vintage lub jednolitego kredowo-matowego wykończenia na meblach i elementach dekoracyjnych. Pomalowane nią przedmioty pasują do każdego stylu, od tradycyjnego po nowoczesny. Świetnie prezentują się zwłaszcza we wnętrzach o charakterze rustykalnym i skandynawskim.

(wybierz)
  • 400 ml

Instrukcja aplikacji Wideo aplikacji

Jeger Chalky Spray jest wysokowydajną, szybkoschnącą farbą na bazie wody. Jest bardzo łatwa w użyciu i z powodzeniem można nią pomalować niemal każdą powierzchnię np. z drewna, metalu, ceramiki, szkła, płótna, a także styropianu. Doskonała do stosowania na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń.

Aplikacja: Dekorowane powierzchnie powinny być odpowiednio przygotowane: odkurzone, odtłuszczone, odrdzewione i suche. Przed pomalowaniem zabezpiecz elementy i powierzchnie, które mają pozostać niezamalowane. Przed użyciem potrząsaj puszką przez ok. 3 minuty. Zanim pierwszy raz użyjesz sprayu zdejmij dyszę, usuń czerwony pierścień zabezpieczający, a następnie załóż dyszę z powrotem. Wykonaj test prawidłowego rozpylania, po czym rozpylaj farbę na dekorowaną powierzchnię z odległości ok. 15-20 cm. W zależności od pożądanego efektu możesz wybrać któryś z trzech sposobów malowania. Wszystkie są proste do wykonania. Dla uzyskania efektu przecierki, po ok. 2 godzinach przetrzyj powierzchnię w wybranych miejscach papierem ściernym.Lekkie, nierównomierne, przetarcia pozwolą na uzyskanie ładnej, delikatnej patyny starego mebla.

Aby osiągnąć efekt dwukolorowy, po nałożeniu pierwszego koloru odczekaj 2 godziny, a następnie nałóż drugi. Kiedy powierzchnia wyschnie przetrzyj ją papierem ściernym odsłaniając wcześniej nałożony kolor. Jeśli zaś chcesz otrzymać jednolitą barwę po prostu pomaluj dekorowaną powierzchnię i pozostaw do wyschnięcia. Bez względu na wybraną technikę malowania warto dodatkowo zabezpieczyć powierzchnię i po wyschnięciu farby nałożyć jeden z lakierów Jeger Chalky Lakier lub wosk Jeger Chalky Wax. Po zakończeniu malowania, oczyść dyszę odwracając puszkę „do góry nogami”, naciśnij dyszę usuwając pozostałości farby w zaworze.

Wydajność mkw 10

Produkty podobne

56,00 zł
Jeger Rustic farba kredowa do dekorowania mebli z drewna, pozwalająca za pomocą przecierki uzyskać efekt postarzenia.  Wydajność z opakowania: 0,5 L = ±5 m2

59,00 zł
Jeger Metal to efekt dekoracyjny do wnętrz, nadający ścianom metaliczny połysk imitujący drapaną blachę lub nitowane metalowe płyty.  Wydajność z opakowania: 0,45 L = ±5 m2

19,95 zł
Farba kredowa Jeger Chalky Style to zmywalna, matowa farba do mebli, elementów dekoracyjnych, przedmiotów codziennego użytku, boazerii itp.