Twój czworonożny przyjaciel potrzebuje nowego legowiska? On przecież też musi mieć miejsce, w którym będzie mógł spokojnie odpocząć. 😉 Jeśli zaczęłaś/eś przeszukiwać już internet, aby znaleźć najlepsze łóżko dla twojego psa, ale ceny niemiło cię zaskoczyły, mamy na to sposób.☺ Zamiast decydować się na zakupu nowego, wykonaj samodzielnie legowisko dla zwierzaka. Patrz, jakie to łatwe!


Odpowiednie produkty, odrobina cierpliwości, szczypta kreatywności i w jedno popołudnie wykonasz całą pracę. Do dzieła!

Najpierw wymiary

Legowisko czworonoga powinno być przede wszystkim odpowiednich rozmiarów i wykonane z porządnych materiałów. To tak jak z łóżkiem, jeśli nie jest wygodne, nie wyśpisz się jak należy. 😉 Dlatego już na samym początku starannie dobierz wymiary desek. Aby twój pies czuł się w nim swobodnie, długość posłania nie powinna być mniejsza niż długość czworonoga. Podobnie z szerokością – najlepiej dopasuj ją, kiedy pies zwinie się w kłębek. 😉 Zadbaj też o odpowiednią wysokość psiego łóżka – twój pupil powinien bez problemu do niego wskoczyć, kiedy tylko ma ochotę.

To ci się przyda

Aby praca poszła zgodnie z planem, sięgnij po:

– kilka desek sosnowych
farbę Kredową Chalky Style (nasz kolor to Ciemnoszary)
lakier zabezpieczający Extra mat
– palnik
– wałek z mikrofibry

To Ci się przyda.
To Ci się przyda.
Zbuduj stelaż.
Zbuduj stelaż.
Opal drewno
Opal drewno

Zbuduj stelaż

Zacznij od zbudowania stelaża pod legowisko. Potrzebujesz tylko kilku desek sosnowych i wkrętów. Pamiętaj, aby dopasować stelaż do wielkości swojego pupila, o czym pisaliśmy wcześniej. ☺ My przyszykowaliśmy stelaż wcześniej. Za pomocą palnika opal drewno, dzięki takiej metodzie ładnie uwydatnią się słoje drewna. Sięgnij po szlifierkę oscylacyjną i wygładź delikatnie opalaną powierzchnię. Całość odpyl.

Użyj szlifierki oscylacyjnej.
Użyj szlifierki oscylacyjnej.
Nałóż warstwę farby kredowej.
Nałóż warstwę farby kredowej.
Zabezpiecz powierzchnię lakierem.
Zabezpiecz powierzchnię lakierem.

Zabezpiecz lakierem i pomaluj farbą

Wygładzoną powierzchnię zabezpiecz lakierem o matowym wykończeniu. Pozostaw do wyschnięcia na ok. 2 godziny. To czas na spacer z psem. 😉 Następnie na całość zaaplikuj warstwę farby kredowej. Pozostaw do wyschnięcia na ok. 2 godzinki.

Pomaluj stelaż dwa razy.
Pomaluj stelaż dwa razy.
Pozostaw do wyschnięcia na dwie godziny.
Pozostaw do wyschnięcia na dwie godziny.
Teraz masz czas dla swojego psa.
Teraz masz czas dla swojego psa.

Wykonaj efekt przecierki

Jeśli farba się utwardziła, przejdź do wykonania efektu przecierki. Do tego celu użyj papieru ściernego o gradacji 120. Przeszlifowaną powierzchnię odpyl. Całość zaimpregnuj lakierem o matowym wykończeniu.

Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 3.
Efekt końcowy 3.

Na koniec możesz dodać miękką poduchę i gotowe! Teraz czas na psi test. ☺