Styl inspirowany naturą przejawia się w wielu modnych trendach, jak: skandynawski, slow, ekologiczny, country, japandi, boho lub scandi-boho. Jeśli chcesz urządzić wnętrze w klimacie przyjaznym przyrodzie, wyeksponuj zielone rośliny, dobierz kolorystykę, światło i postaw na funkcjonalną prostotę. Nie zapomnij o meblach i dodatkach wykonanych z naturalnych materiałów, jak drewno, wiklina, kamień, ceramika lub beton. W naszym instruktażu znajdziesz wskazówki, jak samodzielnie wykonać drewniany stolik kawowy.


Dekoracyjna prostota

Jak wygląda wnętrze inspirowane naturą? Nie znajdziesz w nim przekombinowanych mebli ani futurystycznych dekoracji – jest urządzone raczej w oparciu o prostotę i oszczędność form. Daleko mu jednak do surowego minimalizmu. Przytulność i klimat tworzą w nim połączenia naturalnych materiałów oraz spójna kompozycja stonowanych barw ziemi, jak: beże, brązy, biele, odcienie zieleni czy niebieskiego. W tak urządzonym mieszkaniu od razu poczujesz spokój i harmonię, będziesz mógł/mogła odetchnąć od zgiełku i zawrotnego tempa rzeczywistości.

To CI się przyda.
To CI się przyda.
Wyrysuj kształt blatu.
Wyrysuj kształt blatu.
Wytnij blat wyrzynarką.
Wytnij blat wyrzynarką.

Urok naturalnego drewna

Drewno to jeden z najbardziej cenionych materiałów naturalnych, chętnie wykorzystywany w aranżacji wnętrze. Jest uniwersalne, łatwe w obróbce i wprowadza do wnętrza ciepły i przytulny klimat. Ponadto meble i dodatki wykonane z drewna są trwałe i solidnie, a czas jest ich sprzymierzeńcem – zachowują piękny wygląd przez długie lata. Oczywiście pod warunkiem, że odpowiednio o nie dbasz. 🙂 Do wykonania naszego stolika użyliśmy dębowych desek i Lakierobejcy Natur z oferty Jeger. To bardzo wytrzymała, dekoracyjna farba, która doskonale chroni drewniane powierzchnie. Jest także odporna na wodę i ścieranie. Możesz ją stosować na zarówno na drewno surowe, jak i impregnowane. Do wyboru masz cztery kolory, dzięki którym nadasz drewnu nowe wybarwienie, podkreślające jego fakturę i usłojenie.

Użyj wyrzynarki do drewna.
Użyj wyrzynarki do drewna.
Wygładź boki papierem ściernym.
Wygładź boki papierem ściernym.
Przykręć nóżki.
Przykręć nóżki.

To ci się przyda

Lakierobejca natur 6
– Pędzel syntetyczny
– Ścierka z mikrofibry
– Dębowa deska
– Nóżki dębowe
– Papiery ścierne o gradacjach: 120, 240, 3000
– Wyrzynarka do drewna
– Benzyna ekstrakcyjna

Do malowania użyj pędzelka syntetycznego.
Do malowania użyj pędzelka syntetycznego.
Nadmiar produktu usuń ściereczką.
Nadmiar produktu usuń ściereczką.

Przygotuj elementy konstrukcyjne stolika

Zacznij od wymierzenia i wyrysowania w drewnie kształtu blatu. Następnie wytnij blat za pomocą wyrzynarki. W kolejnym etapie wygładź zaokrąglone krawędzie i blat papierem ściernym o gradacji 120-240. Całość standardowo odpyl i odtłuść benzyną ekstrakcyjną.

Zamontuj nóżki

Kiedy powierzchnia jest już odpowiednio przygotowana, możesz zabrać się za montaż nóżek. Najpierw za pomocą wkrętów przykręć metalową płytkę do mocowania nóżek. Następnie zamontuj je do zamocowanych blach.

Pomaluj powierzchnię dwa razy.
Pomaluj powierzchnię dwa razy.
Po wyschnięciu 1 warstwy możesz przetrzeć powierzchnię papierem ściernym.
Po wyschnięciu 1 warstwy możesz przetrzeć powierzchnię papierem ściernym.
Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 1.

Pomaluj Lakierobejcą Natur

Teraz możesz przejść do kolejnego kroku – malowania. Na powierzchnię stolika nanieś dwie cienkie warstwy Lakierobejcy Natur. Użyj pędzelka syntetycznego. Nadmiar produktu usuń ściereczką z mikrofibry. Jeśli chcesz uzyskać bardzo gładki finisz – pomiędzy pierwszą a drugą warstwą produktu, wygładź powierzchnię papierem ściernym o gradacji 3000.

Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 3.
Efekt końcowy 3.
Efekt końcowy 4.
Efekt końcowy 4.

Twój stolik jest gotowy! Czas zasiąść wygodnie w fotelu i zrelaksować się z filiżanką aromatycznej kawy. 🙂