Późną jesienią pogoda zdecydowanie nas nie rozpieszcza. Deszcz, chłód i brak słońca sprawiają, że najchętniej zaszyłabyś się pod ciepłym kocem i poczekała do wiosny? To prawda w długie wieczory najlepiej jest w domu. Dlatego spraw, żeby twoje wnętrze było jeszcze bardziej przytulne. Przydadzą się puchate poduchy, miękkie pledy, wełniane koce i narzuty. Ale to nie wszystko! Ściany też potrzebują efektu aksamitnej miękkości. Jak go uzyskać? Przeczytaj nasz wpis i sprawdź, co potrafi nasz efekt dekoracyjny Velvet.


Miękkie wykończenie

Z pewnością zauważyłaś, że w ostatnim czasie aksamit święci triumfy nie tylko w modzie, ale także we wnętrzach – dekoratorzy zaczęli patrzeć na niego łaskawym okiem. Na szczęście nie jest to już aksamit w kiczowatym wydaniu, jak w latach 80., kiedy jedynym słusznym rozwiązaniem było łączenie go z brokatem i cekinami. Dziś wraca w bardziej subtelnym wydaniu, nadal elegancki, ale też bardziej udomowiony – w końcu nikt z nas nie mieszka w pałacu 😉 Świetnym pomysłem jest zastosowanie go na ścianach. Bez obaw – nie musisz obijać ich tradycyjnymi tkaninami o welurowym wykończeniu, wystarczy że sięgniesz po odpowiedni efekt dekoracyjny. Taki efekt z powodzeniem będzie imitował fakturę aksamitu – uzyskasz we wnętrzu delikatny look miękkości.

Inspiracja - 1.
Inspiracja - 1.
Inspiracja - 2.
Inspiracja - 2.
Inspiracja - 3.
Inspiracja - 3.

Perłowe kolory

Efekt Velvet jest dostępny w bogatej palecie kolorów. Możesz wybierać spośród 10 pięknych, pastelowych odcieni. Każdy z nich tworzy na ścianie perłowo-metaliczne wykończenie, co sprawia, że pomieszczenia wydają się optycznie większe i bardziej rozjaśnione. Słowem – twoje wnętrze będzie wyglądało na bardziej przestronne niż jest w rzeczywistości! Super, prawda? 😊 Jeśli lubisz subtelną, złocistą poświatę, ciepłe słoneczne odcienie beżów, jak Milena, Monica, Olivia czy Lucia, będą w sam raz dla ciebie. A może wolisz coś w chłodniejszej konwencji nadchodzącej zimy? Sprawdzą się Amelia, Laura i Camila.

To ci się przyda

Wszystko, czego potrzebujesz do wykonania pracy, zgromadź w jedno miejsce. To twój obszar roboczy, w którym wszystko masz pod ręką 😉
farba lateksowa matowa jeger color paint (podkład w odcieniu dopasowanym do koloru efektu)
efekt dekoracyjny Jeger Velvet (nasz kolor to Olivia)
paca wenecka
– wałek do farby z mikrofibry

Potrzebne produkty.
Potrzebne produkty.
Przygotowania do nakładania farby lateksowej Jeger Color Paint.
Przygotowania do nakładania farby lateksowej Jeger Color Paint.
Farbę aplikuj wałkiem.
Farbę aplikuj wałkiem.

Nałóż farbę lateksową

Na ścianę połóż, dopasowaną do koloru efektu, farbę lateksową Color Paint. Dzięki temu wyrównasz chłonność powierzchni, a kolor efektu będzie zgodny z odcieniem z wzornika. Tym sposobem unikniesz niemiłej niespodzianki, że coś poszło nie po twojej myśli. Pamiętaj by nałożyć dwie warstwy.

Efekt kładź x2

Efekt Velvet jest półtransparenty, dlatego nałóż go dwukrotnie. Kładź cienką warstwę efektu używając pacy weneckiej i rozprowadzaj go równomiernie na wszystkie strony. Nakładaj produkt w formie „łatek”, a nie pasów – osiągniesz zadowalający efekt. Weź pod uwagę, że jedna warstwa schnie ok. 4 godzin, aby wszystko poszło gładko, musisz to uwzględnić 😊

Efekt dekoracyjny Jeger Velvet - nasz kolor to Olivia
Efekt dekoracyjny Jeger Velvet - nasz kolor to Olivia
Efekt nakładaj pacą wenecką.
Efekt nakładaj pacą wenecką.
Efekt nakładaj cienką warstwą i rozprowadzaj produkt w formie
Efekt nakładaj cienką warstwą i rozprowadzaj produkt w formie "łatek".
Efekt końcowy.
Efekt końcowy.

Nasza rada: Pamiętaj, efekt Velvet kładź tylko na powierzchnię, na której jest już gładź.

Chcesz zobaczyć aplikację na żywo i dowiedzieć się więcej na temat produktów? Wejdź na podstronę produktu.