Toaletka to wyjątkowy mebel, znany już od XVIII wieku – to przy nim damy dbały o piękny wygląd, przygotowując się do wyjść i balów. Nasz model różni się trochę od typowych toaletek – to dębowy mebel w stylu skandynawskim, przypominający wyglądem niską komodę. Jednak nie ujmuje jej to wcale uroku, a wręcz przeciwnie – świetny design przyciąga wzrok i sprawia, że toaletka jest prawdziwą ozdobą wnętrza. Jeśli Tobie także marzy się taki mebel z lustrem, spróbuj razem z nami odnowić stary egzemplarz i dać mu drugie życie. W poniższym tutorialu pokazujemy, jak przeprowadzić taką metamorfozę. Sprawdź!
Jeśli odpowiednio odnowisz mebel, jego pięknem będziesz się cieszyć przez kilka dobrych lat. Aby praca poszła sprawnie i zakończyła się sukcesem, sięgnij po właściwe produkty z oferty Jeger, które zapewnią pożądane efekty.


Toaletka to wyjątkowy mebel.
Toaletka to wyjątkowy mebel.
Lakierobejca Natura Jeger.
Lakierobejca Natura Jeger.
To CI się przyda.
To CI się przyda.

To ci się przyda

Lakierobejca Natur 6
– Zmywak kuchenny
– Skrobak do drewna
– Kit do drewna
– Papier ścierny o gradacji: 120, 320
– Benzyna ekstrakcyjna
– Zmywak kuchenny
– Ściereczka z mikrofibry

Usuń stary lakier.
Usuń stary lakier.
Wypełnij ubytki.
Wypełnij ubytki.
Wyrównaj powierzchnię.
Wyrównaj powierzchnię.

Krok 1. Przygotuj powierzchnię

Renowację zacznij od rozkręcenia poszczególnych elementów – drzwiczek, uchwytów, półek i tyłu, czyli „pleców” mebla. Następnie ściągnij stary lakier z powierzchni. Użyj skrobaka do drewna. Pracuj wzdłuż usłojenia forniru. Wykonując tę czynność pamiętaj, aby zbytnio nie dociskać skrobaka – dzięki temu nie zarysujesz i nie uszkodzisz forniru.

Odpyl powierzchnię.
Odpyl powierzchnię.
Odtłuść drewno.
Odtłuść drewno.
Pozostaw do odparowania.
Pozostaw do odparowania.

Krok 2. Wypełnij ubytki

Po ściągnięciu lakieru wypełnij ubytki w fornirze. Użyj kitu do drewna w kolorze naturalnym. Uzupełnij ubytki jedną cienką warstwą. Pozostaw do wyschnięcia na ok. 1 godzinę.

Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 3.
Efekt końcowy 3.

Krok 3. Wygładź powierzchnię

W kolejnym etapie zabierz się za wygładzenie powierzchni. Do tego celu użyj papierów ściernych o gradacji 120-320. Tak jak podczas ściągania starego lakieru, również w tym wypadku, pracuj wzdłuż forniru. Delikatnie wygładź powierzchnię, na bieżąco sprawdzając stan forniru. Nie zalecamy długiej pracy jednym papierem, w tym samym miejscu – może to skutkować przeszlifowaniem forniru. Fornir to cienki płat drewna, który został pozyskany w wyniku odpowiedniej obróbki drewna, jego grubość waha się między 0,1 a 0,9 mm. Dlatego ze względu na specyfikę tego materiału polecamy pracę manualną. Szlifowaną powierzchnię dokładnie odpyl i odtłuść benzyną ekstrakcyjną. Pozostaw do odparowania.

Efekt końcowy 4.
Efekt końcowy 4.
Efekt końcowy 5.
Efekt końcowy 5.
Efekt końcowy 6.
Efekt końcowy 6.

Krok 4. Pomaluj Lakierobejcą Natur

Na oczyszczoną powierzchnię nanieś dwie cieniutkie warstwy Lakierobjecy Natur. Do tego celu najlepiej sprawdzi się zmywak kuchenny. Nadmiar produktu ściągnij ścierką z mikrofibry. Pozostaw do wyschnięcia. Następnie skręć toaletkę i gotowe!