Na naszym blogu było już legowisko dla psa, ale jak podpowiada internet to koty rządzą światem 😉, więc czas na coś specjalnego dla nich. A właściwie ich fanów i posiadaczy, bo to oni będą musieli pomysł zrealizować. 😉 Jeśli twój kot jest smakoszem i jak wszystkie zwierzaki uwielbia jeść, na pewno ucieszyłby go ten wpis. 😉 Oto kocia jadalnia – bardzo praktyczna i pożyteczna rzecz, która ułatwi życie niejednemu futrzakowi. I co ciekawe zrobiona z uszkodzonego taboretu. Wykonaj ją jeszcze dziś!


Zorganizuj przestrzeń dla kota

Jeśli masz już kota od lat, to z pewnością dobrze się znacie – nikt nikomu nie wchodzi w drogę. 😉 Ale, jeśli kot ma dopiero z tobą zamieszkać, warto przemyśleć pewne kwestie, np. jak przygotować dom, by nowy lokator czuł się w nim dobrze. 😊 Dla prawidłowego funkcjonowania, koty potrzebują odpowiednio zorganizowanej przestrzeni. Jeśli warunki nie są dla nich korzystne mogą się stresować, co skutkuje ich chowaniem się pod meblami i słabym kontaktem z ludźmi. Dlatego zadbaj o dobrą organizację.

Kocia jadalnia

Ważną częścią kociej przestrzeni jest oczywiście miejsce, w którym nasz pupil spożywa posiłki. Miseczki z jedzeniem powinny być podzielone: osobna na suchą i mokrą karmę oraz wodę. Na kocią jadalnię przeznacz stałe miejsce – ważne, żeby było ciche, a kot miał do niego łatwy dostęp. My umieściliśmy miski na specjalnym stojaku, a całość postawiliśmy na podkładce –zwierzaki wyciągają większe kęsy i pałaszują je obok miski. Spodobał ci się nasz pomysł? Podpowiadamy, jak samodzielnie zrobić kocią jadalnię ze starego taboretu.

To Ci się przyda.
To Ci się przyda.
Podetnij nóżki.
Podetnij nóżki.
Użyj piły.
Użyj piły.

To ci się przyda

Lakierobejca Natur 9
Jeger Renocolor kolor Czarny
– pędzel półsyntetyczny

Wykonaj wzorek na siedzisku.
Wykonaj wzorek na siedzisku.
Użyj otwornicy.
Użyj otwornicy.
Wywierć miejsca na miski.
Wywierć miejsca na miski.

Przygotuj taboret

Pracę zacznij od podcięcia nóżek w uszkodzonym taborecie. Za pomocą piły wykonaj wzorek na siedzisku. Używając otwornicy wytnij okrągłe otwory. Starannie przeszlifuj powierzchnię. Sięgnij najpierw po papier ścierny o gradacji 80, a następnie 120. Całość odpyl i odtłuść.

Starannie przeszlifuj powierzchnię.
Starannie przeszlifuj powierzchnię.
Nałóż dwie cienkie warstwy farby Renocolor Jeger.
Nałóż dwie cienkie warstwy farby Renocolor Jeger.
Nałóż dwie cienkie warstwy Lekierobejcy Jeger.
Nałóż dwie cienkie warstwy Lekierobejcy Jeger.

Pomaluj farbą Renocolor

Za pomocą pędzelka zaaplikuj dwie cienkie warstwy farby Renocolor. Pomiędzy malowaniem warstw pozostaw farbę na ok. 2 godziny do wyschnięcia. Jeśli farba się utwardziła, przejdź do nałożenia Lakierobejcy na siedzisko. Zaaplikuj dwie cienkie warstwy zmywakiem kuchennym.

Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 3.
Efekt końcowy 3.

Raz, dwa, trzy i po pracy! Poszło szybko i sprawnie – teraz możesz ustawić kocią jadalnię w dogodnym miejscu, aby twój kot mógł rozpocząć smakowitą ucztę. 😉