Święta już za chwilę, czas na ostatnie przygotowania. Jeśli chcesz podkreślić wyjątkowy klimat Bożego Narodzenia postaw na unikalne dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem twojego wnętrza. Zerknij na nasze DIY – taca w kształcie gwiazdy to doskonały dodatek do dekoracji świątecznych. Jej unikalny kształt przypomina o symbolice Bożego Narodzenia. Możesz ją umieścić na środku stołu, aby przyciągała uwagę i dodatkowo podkreślała świąteczną atmosferę. Sprawdź, jak w szybki sposób możesz ją przemalować i nastrojowo zaaranżować.


Wykonana z solidnego materiał taca będzie idealnym miejscem do prezentacji smacznych potraw i przekąsek dla twoich bliskich i gości. Doskonale będzie prezentowała się także w pobliżu choinki, tworząc wyrazistą nastrojową dekorację. Dobierz do niej odpowiedni kolor, który będzie współgrał z kolorystyką pozostałych ozdób. Do takiej szybkiej metamorfozy idealnie sprawdzi się farba w sprayu Jeger Chalky Style – błyskawicznie przemalujesz wybrane przedmioty, psssik i już! 😉 My zdecydowaliśmy się na kolor Jaśminu, który pięknie podkreśla zieleń choinkowych gałązek.

To Ci się przyda.
To Ci się przyda.
Wygładź powierzchnię papierem ściernym.
Wygładź powierzchnię papierem ściernym.
Odtłuść i odpyl powierzchnię przed malowaniem.
Odtłuść i odpyl powierzchnię przed malowaniem.

To ci się przyda

– Farba kredowa w sprayu Chalky Style, kolor Jaśmin
– Lakier zabezpieczający w sprayu do farby kredowej, bezbarwny, matowy
– Taca w kształcie gwiazdy
– Papier ścierny o gradacjach: 320, 2000

– Benzyna ekstrakcyjna

Jeger Chalky Styl w sprayu.
Jeger Chalky Styl w sprayu.
Farba kredowa.
Farba kredowa.
Pomaluj dwa razy.
Pomaluj dwa razy.

Przygotuj powierzchnię

Zacznij od wygładzenia powierzchni papierem ściernym o gradacji 320. Następnie całość odpyl i odtłuść benzyną ekstrakcyjną. Pozostaw preparat do odparowania na ok. 15 minut.

Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 3.
Efekt końcowy 3.

Pomaluj farbą kredową Jeger Chalky Style w sprayu

Teraz czas na malowanie! Na powierzchnię nanieś dwie cienkie warstwy farby kredowej Jeger Chalky Style w sprayu. Jeśli chcesz uzyskać wyjątkowo gładki finisz, pomiędzy malowaniem warstw, przeszlifuj powierzchnię papierem o gradacji 2000.

Zabezpiecz lakierem w sprayu

Na koniec całość zabezpiecz lakierem w sprayu. Pozostaw na ok. 2 godziny do wyschnięcia. I gotowe!

Teraz czas cieszyć się już swoją nową dekoracją! 🙂 Możesz ozdobić ją świątecznymi motywami, takimi jak gwiazdki, bombki, czy renifery, aby nadać jej jeszcze bardziej świąteczny charakter. 🙂

Życzymy Ci wesołych i magicznych Świąt Bożego Narodzenia!