Niewielkie choinki z prawdziwych szyszek to ekologiczna i naprawdę wspaniała ozdoba w świąteczno-noworocznym klimacie. Ich naturalny urok i tekstura przypominają o pięknie i bogactwie natury, dodając wyjątkowego nastroju i przytulności do wnętrza w okresie Bożego Narodzenia. Możesz umieścić je na stole, parapecie, kominku lub jako centralny element dekoracji świątecznej, np. przy choince.


Dlaczego choinki z naturalnych szyszek są tak wyjątkowe? Każda szyszka ma swoje unikalne piękno i kształt, co sprawia, że taka ozdoba jest niepowtarzalna i unikatowa. Możesz je zostawić w ich naturalnej kolorystyce, aby podkreślić ich autentyczność, lub pomalować na różne kolory. Dodatkowo możesz przyozdobić malutkie choinki świątecznymi dekoracjami, by dodać im jeszcze więcej blasku.

Jeśli cenisz sobie ekologię i chcesz tworzyć świąteczne dekoracje w sposób bardziej zrównoważony, choinki z naturalnych szyszek będą doskonałym pomysłem na ozdobę. Przygotowanie ich jest proste i przyjemne, a efekt końcowy z pewnością zachwyci ciebie i twoich gości. 🙂

Nasze DIY to dobry pretekst, aby pozwolić sobie na chwilę kontemplacji i na nowo odkryć urok tworzenia małych, wyjątkowych rzeczy. Niech ich piękno i naturalność wprowadzą do twojego wnętrza jeszcze więcej magii i uroku.

To Ci się przyda.
To Ci się przyda.
Farba kredowa Chalky Style Jeger.
Farba kredowa Chalky Style Jeger.
Rozetnij koraliki.
Rozetnij koraliki.

To ci się przyda

– Szyszki
– Plaster drewienka
– Farba kredowa w sprayu Chalky Style, kolor Jaśmin
– Ozdoby choinkowe
– Klej na gorąco

Zacznij od malowania.
Zacznij od malowania.
Pomaluj szyszkę sprayem Jeger.
Pomaluj szyszkę sprayem Jeger.
Użyj koloru Jaśmin.
Użyj koloru Jaśmin.

Przygotuj ozdoby choinkowe

Czas, aby stare ozdoby choinkowe rozpoczęły nowe życie! Do udekorowania szyszkowych choinek wykorzystaliśmy sznur złotych koralików – rozetnij go w taki sposób, aby zostały tylko pojedyncze koraliki.

Do drewna przyklej pomalowaną szyszkę.
Do drewna przyklej pomalowaną szyszkę.
Użyj kleju na gorąco.
Użyj kleju na gorąco.
Ozdób każdą szyszkę wg uznania.
Ozdób każdą szyszkę wg uznania.

Pomaluj szyszki farbą kredową Jeger Chalky Style w sprayu

Jeśli chcesz szybko pomalować szyszki, sięgnij po niezawodny produkt – farbę kredową Jeger Chalky Style w sprayu. Nanieś na powierzchnię szyszek dwie cienkie warstwy produktu w wybranym kolorze. Naszym faworytem został rozbielony odcień Jaśminu, który nadał szyszkom prawdziwe zimowy charakter.

Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 3.
Efekt końcowy 3.

Skonstruuj szyszkową choinkę

Najpierw na każdy plaster drewienka nanieś klej na gorąco, a następnie przyklej do niego pomalowaną szyszkę. Na koniec na umocowaną już szyszkę poprzyklejaj błyszczące ozdoby.

Praca skończona! 🙂 Mamy nadzieję, że ten noworoczny stroik z naturalnych szyszek nie tylko ozdobi twój dom, ale także da ci poczucie bliskości natury i spokoju w nadchodzącym Nowym Roku. 🙂