Na pewno kojarzycie doniczki w kształcie głowy, które biją rekordy popularności. Nic dziwnego – zdecydowanie wyróżniają się spośród tradycyjnych osłonek, mających zazwyczaj prosty kształt. Ich nietypowy design przyciąga uwagę i jest interesującym elementem dekoracyjnym – dodaje charakteru i oryginalności wnętrzu. Możesz używać ich zgodnie z podstawowym przeznaczeniem i zasadzić w nich rośliny lub wykorzystać jako pojemniki do przechowywania drobiazgów, np. pilota do telewizora. Za pomocą takiej doniczki możesz wyrazić swoją kreatywność – spersonalizuj ją i pomaluj! Sprawdź, jak stworzyć unikalny element dekoracyjny.


Doniczka w kształcie głowy często ma wyraźne rysy twarzy, co sprawia, że jest zabawna, przyjazna i przykuwa uwagę. Dodaje uroku i humoru do przestrzeni, poprawia nastrój i wywołuje uśmiech na twarzy. Idealnie sprawdzi się także do przechowywania pilota – ma odpowiednią wielkość i kształt. Potraktuj ją jako ciekawy element dekoracyjny, który jednocześnie pełni praktyczną funkcję. Umieszczenie pilota w doniczce w kształcie głowy sprawia, że jest on łatwo dostępny i zawsze pod ręką. Nie będziesz musiał/a szukać go jak zwykle po całym pomieszczeniu. 😉

My postanowiliśmy diametralnie zmienić kolor naszej osłonki – z bieli na głęboką czerń. W tym celu sięgnęliśmy po świetną farbę w sprayu – Jeger Black Mat, która zapewnia doskonałe krycie malowanej powierzchni z efektem matowego wykończenia. Dzięki specjalnej technologii rozpylania i użyciu gazu biodegradowalnego, produkt jest w 100 proc. bezpieczny i przyjazny dla człowieka i środowiska. Mniejsza zawartość lotnych związków organicznych i neutralny zapach zwiększają komfort użytkowania farby wewnątrz pomieszczeń. Wypróbuj ją!

To Ci się przyda.
To Ci się przyda.
Jeger black spray.
Jeger black spray.
Farbę rozprowadzaj równomiernie.
Farbę rozprowadzaj równomiernie.

To ci się przyda

– Stara doniczka lub wazon
– Farba Jeger Black Mat w sprayu
– Emalia do drewna i metalu w wybranym kolorze
– Benzyna ekstrakcyjna
– Mały pędzelek

Nanieś dwie warstwy farby Jeger w spray'u.
Nanieś dwie warstwy farby Jeger w spray'u.
Emalia do drewna i metalu w białym kolorze.
Emalia do drewna i metalu w białym kolorze.
Zrób swój autorski wzór na doniczce.
Zrób swój autorski wzór na doniczce.

Przygotuj doniczkę do malowania

Jak zwykle zacznij metamorfozę od przygotowania przedmiotu do malowania. Odtłuść powierzchnię doniczki benzyną ekstrakcyjną. Poczekaj aż preparat odparuje, a powierzchnia będzie całkowicie sucha.

Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 3.
Efekt końcowy 3.

Psssik i już!

Następnie chwyć farbę w dłoń i nanieś na doniczkę dwie cienkie warstwy farby Jeger Black Mat w sprayu. Zwróć uwagę, aby równomiernie rozpylać farbę i uzyskać jednolity finisz.

Udekoruj jednym ruchem pędzla

Jeśli spray się utwardził, możesz przejść do twórczego aktu, czyli wykonania autorskiego wzoru na doniczce. 😉 My stworzyliśmy go jednym ruchem pędzla używając Emalii do drewna i metalu w białym kolorze. 🙂 Dzięki temu powstało charakterystyczne, kontrastowe połączenie kolorów.

I po zabawie! Teraz czas na odpoczynek i obejrzenie odcinka twojego ulubionego serialu – tym razem nie musisz już szukać pilota. 😉