Marzy ci się niezwykła dekoracja ściany? Pomyśl o ściance z oświetleniem LED, która stworzy piękny efekt wizualny w twoim domowym wnętrzu. Może stanowić centralny punkt, który przyciąga uwagę i dodaje charakteru i stylu całej przestrzeni. Ponadto oświetlenie LED, znane z wysokiej efektywności energetycznej i długiej żywotności, jest bardziej przyjazne dla środowiska niż tradycyjne. Wykonanie ścianki LED jest niezwykle proste – zerknij na nasz instruktaż! 🙂


Własnoręcznie wykonana dekoracja ścienna z taśmy LED jest bardzo efektowna, pasuje do różnych stylów i pomieszczeń, jednak najlepiej prezentuje się w tych stonowanych i nieprzeładowanych. Dlatego, zanim zabierzesz się za realizację tego zadania, starannie ją zaplanuj i dostosuj ozdobę do stylistyki wnętrza. Aby podkreślić jej charakter użyj koloru farby, który będzie kontrastować z odcieniem ściany. Jeśli wolisz coś mniej zdecydowanego, możesz sięgnąć po subtelne, pastelowe barwy. My zdecydowaliśmy się na plamoodporną farbę Jeger Millennium 10 Satin, która tworzy na malowanej powierzchni powłokę o satynowym wykończeniu. Ten produkt jest dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej – na pewno znajdziesz swój ulubiony odcień. 🙂

Wykonanie takiej ścianki to bardzo kreatywna praca, która może stać się zabawą. 😉 Pozwól sobie na artystyczną wenę i daj się ponieść wyobraźni tworząc na ścianie wyjątkowe kształty i wzory.

To CI się przyda.
To CI się przyda.
Zacznij od utworzenia wzoru.
Zacznij od utworzenia wzoru.
Naklej na ścianę taśmę LED
Naklej na ścianę taśmę LED

To ci się przyda

– Farba Millennium 10 Satin (wybrany kolor z palety)
– Wałek z mikrofibry
– Taśma LED

Ołówkiem obrysuj wzór.
Ołówkiem obrysuj wzór.
Pomaluj wybranym kolorem wnętrze wzoru.
Pomaluj wybranym kolorem wnętrze wzoru.
Użyj farby Millennium 10 Satin
Użyj farby Millennium 10 Satin

Stwórz własny wzór na ścianie

Pracę zacznij od utworzenia wzoru na ścianie za pomocą taśmy LED. Naklej ją na ścianę formując wybrany kształt. Następnie ołówkiem obrysuj wzór. Gotowe!

Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 3.
Efekt końcowy 3.

Dodaj kolor

Teraz odklej taśmę i przejdź do aplikacji farby Millennium 10 Satin w wybranym przez siebie kolorze. Zaaplikuj dwie cienkie warstwy. Pozostaw do wyschnięcia na ok. 4 godziny.

Oświetl wzór

Jeśli malowana powierzchnia jest już w pełni sucha, przyklej na wzór taśmę LED. Starannie dopasuj ją do krawędzi malowanego kształtu, aby dekoracja wyraźnie odcinała się od reszty ściany.