Chociaż ciepłe miesiące są już jedynie wspomnieniem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wiosna gościła w twoim domu przez cały rok! Pozwól swojemu wnętrzu rozkwitnąć, a poprawi ci nastrój nawet w pochmurne dni. Jak? Rozpocznij kwiatową rewolucję i wprowadź do wnętrza floralne motywy – chodzi zarówno o żywe kwiaty doniczkowe, jak i akcenty dekoracyjne w postaci graficznych wzorów i rysunków. Możesz ozdobić ściany, meble i akcesoria. Inspirację na wyjątkową komodę zdobioną kwiatowym deseniem znajdziesz w naszym wpisie. 🙂


Wiemy, że to, co naturalne zawsze pięknie wygląda. Dlatego kochamy kwiaty w każdej postaci: zarówno żywe, które uwodzą zapachem, jak i wszelkie floralne motywy, kwieciste desenie i ornamenty. Lubimy je w formie drobnych uroczych łączek, angielskich romantycznych róż oraz niesamowicie modnych, przeskalowanych wzorów XXL.

Kwiatowe printy naturalnie wpisują się w nowoczesne i klasyczne aranżacje. Dlatego, jeśli pragniesz życia usłanego kwiatami, koniecznie zobacz nasz tutorial i razem z nami wykonaj metamorfozę komody. Nie tylko kreatywnie spędzisz czas, ale również stworzysz niezwykłą ozdobę do wnętrza.

Przed metamorfozą.
Przed metamorfozą.
To Ci się przyda.
To Ci się przyda.
Emalia do drewna i metalu Jeger.
Emalia do drewna i metalu Jeger.

To ci się przyda

Emalia do drewna i metalu, kolor 0529
– Pistolet malarski Wagner
– Szlifierka oscylacyjna
– Papiery ścierne o gradacjach: 80, 120, 180, 320
– Szpachla do drewna

Usuń starą powłokę szlifierką oscylacyjną.
Usuń starą powłokę szlifierką oscylacyjną.
Nałóż odgrzybiacz.
Nałóż odgrzybiacz.
Teraz umyj powierzchnię wodą.ę
Teraz umyj powierzchnię wodą.ę

Pozbądź się starej powłoki farby

Metamorfozę rozpocznij od ściągnięcia starej powłoki. Najlepiej użyj szlifierki oscylacyjnej i papieru ściernego o gradacji 80. Nasza komoda była w dość kiepskim stanie, dlatego na całość zaaplikowaliśmy środek grzybobójczy. Jeśli twój mebel również ma się nie najlepiej, sięgnij po ten preparat. Po tej czynności starannie umyj całą powierzchnię wodą z płynem, dzięki temu w pełni pozbędziesz się detergentu.

Zaszpachluj ubytki.
Zaszpachluj ubytki.
Wygładź powierzchnię.
Wygładź powierzchnię.
Przymocuj listwę.
Przymocuj listwę.

Napraw drobne uszkodzenia

Jeśli woda w pełni odparowała, sprawdź czy powierzchnia mebla nie ma ubytków i nie jest uszkodzona przez korniki. Jeśli szkodniki ją zaatakowały, zajmij się naprawą i dorobieniem zepsutych elementów. Dociętą sosnową listewkę zamocuj za pomocą wkrętów. Następnie wszystkie ubytki i miejsca po wkrętach uzupełnij szpachlą do drewna.

Namaluj detale.
Namaluj detale.
Namaluj detale.
Namaluj detale.
Namaluj detale.
Namaluj detale.

Wygładź powierzchnię

Jeśli masz pewność, że szpachla się utwardziła, przejdź do wygładzenia powierzchni. Do tego celu użyj papierów o gradacji: 120, 180, 320. Całość odpyl i odtłuść.

Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 3.
Efekt końcowy 3.

Pomaluj komodę

Teraz kolej na malowanie. Przygotuj farbę do aplikacji. Aby pozbyć się paproszków i zanieczyszczeń, przecedź produkt przez moskitierę. Rozcieńcz farbę z wodą: do opakowania 0,75 l dolej 10-20% wody. Na bieżąco sprawdzaj gęstość farby. Zwróć uwagę, aby konsystencja produktu nie była zbyt wodnista. Przygotuj pistolet: moc silnika ustaw na maxa, a podajnik farby na 2,3. Zaaplikuj dwie cienkie warstwy Emalii do drewna i metalu. Pamiętaj, aby pomiędzy malowaniem warstw zachować odpowiedni odstęp czasowy, niezbędny do utwardzania się produktu.

Efekt końcowy 4.
Efekt końcowy 4.
Efekt końcowy 5.
Efekt końcowy 5.
Efekt końcowy 6.
Efekt końcowy 6.

Udekoruj malowanymi kwiatami

Jeśli dwie warstwy farby porządnie się utwardziły, przejdź do głównego punktu programu – wykonania zdobień. My tę artystyczną pracę przekazaliśmy zaprzyjaźnionej artystce Asi, ale ty możesz spróbować swoich sił i sam/a wymalować piękne, kolorowe kwiaty! 🙂
Aby ułatwić sobie prace dekoratorskie, możesz użyć gotowych szablonów malarskich wyciętych z kartonu – dzięki nim łatwiej odwzorujesz kielichy i główki swoich ulubionych kwiatów.

Jeśli chcesz wzmocnić efekt metamorfozy, dobierz nowe uchwyty, które podkreślą charakter mebla. Zaaranżuj odnowioną komodę we wnętrzu i poczuj flower power! 🙂