W łazience, jak w żadnym innym pomieszczeniu domu, panują specyficzne warunki klimatyczne. Wilgoć, para wodna, mocne światło, różne temperatury – to trudni przeciwnicy dla mebli łazienkowych. 😉 Dlatego, aby zachowały one piękny wygląd i swoje praktyczne funkcje, co jakiś czas trzeba poddać je renowacji. Zerknij na efekty naszej dzisiejszej pracy i zobacz, jak odnowić szafkę do łazienki.


Odnawiaj z korzyścią

Odnawianie mebli to super sprawa! Korzyści można mnożyć, ale skupimy się na tych najważniejszych. Przede wszystkim wykorzystujesz ponownie dostępne materiały, dbając tym samym o środowisko. Nie wyrzucasz mebli, które jeszcze mogą się przydać, tylko wykorzystujesz ich potencjał. Troszczysz się także o swój domowy budżet. Meble łazienkowe nie należą przecież do najtańszych.;) Dlatego, jeśli poświęcisz chwilę na samodzielną renowację, to z pewnością nie tylko mile zaskoczą cię świetne efekty twojej pracy, ale także dodatkowe środki w portfelu. 😉 No i jeszcze jedna ważna rzecz – dobra zabawa, jaka czeka cię podczas pracy. Nawet, jeśli to twoja pierwsza przygoda z renowacją – nie martw się, dasz radę! A już wkrótce będziesz chciał/a przerabiać kolejne przedmioty we wnętrzu. Zerknij na to proste DIY – to tylko 3 kroki! 🙂

Wybierz odpowiednią farbę

Połowa sukcesu to wybór właściwych produktów do malowania. My sięgnęliśmy po farbę Renocolor, która świetnie nadaje się do szybkiej renowacji mebli. Bez problemu możesz ją stosować na różnych powierzchniach, nawet z surowego drewna, a z niego właśnie wykonana jest nasza szafka. Ten produkt pomoże ci zaoszczędzić sporo czasu, bo nie musisz usuwać starych powłok farb i lakierów – możesz aplikować go bezpośrednio na takie powierzchnie. I co najważniejsze, ma wysoką odporność i trwałość – a to jeden z kluczowych aspektów przy dobieraniu produktów do malowania mebli łazienkowych.

To ci się przyda

farba Renocolor (kolor czarny)
wosk bezbarwny
– wałek z mikrofibry

Farba Renocol Jeger.
Farba Renocol Jeger.
Przeszlifuj powierzchnię szafki.
Przeszlifuj powierzchnię szafki.
Odpyl i odtłuść powierzchnię.
Odpyl i odtłuść powierzchnię.

Krok 1. Przygotuj powierzchnię

Najpierw przeszlifuj powierzchnię szafki, aby dobrze przygotować ją do renowacji. Użyj papieru ściernego o gradacji 120. Następnie, standardowo po przeszlifowaniu, odpyl i odtłuść powierzchnię.

Odtłuść powierzchnię.
Odtłuść powierzchnię.
Użyj wałka z mikrofibry.
Użyj wałka z mikrofibry.
Pozostaw do całkowitego wyschnięcia.
Pozostaw do całkowitego wyschnięcia.

Krok 2. Zaaplikuj farbę

Za pomocą wałka z mikrofibry zaaplikuj dwie cienkie warstwy farby. Pamiętaj, aby produkt pozostawić na ok. 2 godziny do całkowitego wyschnięcia.

Przeszlifuj szuflady.
Przeszlifuj szuflady.
Do nałożenia wosku użyj ściereczki z mikrofibry.
Do nałożenia wosku użyj ściereczki z mikrofibry.
Wosk zabezpieczy powierzchnię mebla.
Wosk zabezpieczy powierzchnię mebla.

Krok 3. Weź się za szuflady

Sięgnij po szlifierkę oscylacyjną i przeszlifuj szuflady – postępuj dokładnie tak samo jak w 1 punkcie naszego instruktażu. Następnie, za pomocą ścierki z mikrofibry, zaaplikuj cieniutką warstwę wosku bezbarwnego. To odpowiednio zabezpieczy pomalowaną powierzchnię mebla.

Efekt końcowy nr 1.
Efekt końcowy nr 1.
Efekt końcowy nr 2.
Efekt końcowy nr 2.
Efekt końcowy nr 3.
Efekt końcowy nr 3.

Praca świetnie wykonana, czas na mały odpoczynek! I oczywiście aranżację szafki we wnętrzu. 🙂