Lubisz pić kawę? 🙂 My nie wyobrażamy sobie dnia bez filiżanki tego pobudzającego napoju, który zawsze stawia na nogi. A jak dużo kawy, to też dużo słoików. 😉 Nasz zbiór był już na tyle spory, że postanowiliśmy zrobić z nim coś pożytecznego. I tak powstały sprytne pojemniki do kuchni, które doskonale przydają się do różnego rodzaju przypraw i produktów. Dlatego, jeśli szukasz prostego sposobu na porządek i lepszą organizację w kuchni, koniecznie przeczytaj nasz wpis.


Fajnie jest mieć pod ręką makaron, ryż, przyprawy albo ciasteczka w ładnych opakowaniach, prawda? Własnoręcznie wykonane pojemniki ze słoików są nie tylko użyteczne, ale będą również ozdobą wnętrza twojej kuchni. Nasze dzisiejsze zadanie nie dość, że jest łatwe do zrealizowania, to jeszcze prawie nic nie kosztuje – no może oprócz twojego czasu, ale taka praca to przecież czysta przyjemność. 😉 Do dzieła!

To ci się przyda

Aby twoja praca przyniosła oczekiwane efekty, musisz mieć odpowiednie narzędzia i produkty. W tym wypadku tylko dwa!
– Spray Jeger Black Mat
– Taśma malarska

To Ci się przyda.
To Ci się przyda.
Oczyść dokładnie szkło.
Oczyść dokładnie szkło.
Oklej wybrane elementy.
Oklej wybrane elementy.

Krok 1

Zbierz stare słoiki po kawie i pozbądź się z nich etykiet – dokładnie je oczyść. Następnie odtłuść szkło benzyną ekstrakcyjną. Poczekaj aż substancja odparuje z powierzchni. Słoiki muszą być czyste i suche. Wybrane elementy oklej taśmą malarską.

Użyj spray'u Jeger mat czarny.
Użyj spray'u Jeger mat czarny.
Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 2.

Krok 2

Nanieś pierwszą warstwę czarnej farby Spray Jeger Black Mat. Odczekaj ok. 1 godzinkę. Jeśli pierwsza warstwa się utwardziła, delikatnie wygładź powierzchnię papierem 2000 i dokładnie ją odpyl.

Efekt końcowy 3.
Efekt końcowy 3.
Efekt końcowy 4.
Efekt końcowy 4.
Efekt końcowy 5.
Efekt końcowy 5.

Krok 3

Teraz zaaplikuj drugą cienką warstwę farby. Poczekaj aż w pełni się utwardzi.

Kiedy słoiki są już gotowe, możesz umieścić w nich wybrane produkty. Wyglądają naprawdę super i jakie poręczne, prawda? 🙂

Jeśli spodobał ci się ten pomysł, przeczytaj inne wpisy na naszym blogu – znajdziesz tu mnóstwo niesamowitych pomysłów. Zapraszamy! 🙂