Chociaż w dzisiejszych czasach muzyka często płynie głównie z YouTube, Spotify czy Tidala, nie oznacza to, że płyty CD odeszły zupełnie do lamusa. Wiele osób nadal ma rozbudowane kolekcje i nie zamierza się ich pozbyć. 😉 Jeśli do nich należysz lub po prostu masz w domu kilka ulubionych płyt, które chcesz ładnie wyeksponować, zerknij na nasz tutorial. Tę półkę na CD wykonasz zupełnie samodzielnie!


Z pewnością są różne sprawdzone sposoby na przechowywanie cedeków – każdy ma swój własny, który się sprawdza. 😊 Jedni układają je w regałach, inni zachwalają specjalne stojaki, a jeszcze inni powiedzą, że najlepsze są zamykane szafki, będące dodatkową ochroną przed kurzem. Natomiast nasze serce skradło rozwiązanie w postaci oryginalnej, okrągłej półki, którą wykonaliśmy z płyty HDF.
Jej minimalistyczna forma i płaski kształt od razu przykuwają uwagę. Aby wzmocnić ten efekt pomalowaliśmy ją niezawodną farbą renowacyjną Renocolor na czarny, głęboki kolor. Oczywiście ty możesz wybrać taki odcień, który najbardziej pasuje do twojego wnętrza.

To ci się przyda

Aby rozpocząć prace, przygotuj odpowiednie produkty i akcesoria.

Farba Renocolor kolor czarny
– Wałek z mikrofibry
– Klej do drewna

To Ci się przyda.
To Ci się przyda.
Użyj farby Renocolor Jeger.
Użyj farby Renocolor Jeger.
Wytnij projekt na ploterze.
Wytnij projekt na ploterze.

Sklej oba elementy

Jeśli chcesz ułatwić i przyspieszyć sobie pracę, przygotuj projekt odpowiednio wcześniej i wytnij go na ploterze laserowym. Następnie każdy element sklej ze sobą za pomocą kleju do drewna. Używając wałka z mikrofibry rozprowadź klej równomiernie na całej powierzchni. Całość dodatkowo ściśnij ściskami stolarskimi. Powierzchnię pozostaw na ok. 1 godzinę – w tym czasie klej się utwardzi.

Ściśnij całość ściskami stolarskimi.
Ściśnij całość ściskami stolarskimi.
Przygotuj powierzchnię do malaowania.
Przygotuj powierzchnię do malaowania.
Pomaluj farbą Renocolor Jeger.
Pomaluj farbą Renocolor Jeger.

Pomaluj

W kolejnym kroku przygotuj powierzchnię do malowania. Starannie ją odtłuść, używając benzyny ekstrakcyjnej. Za pomocą wałka z mikrofibry zaaplikuj dwie cienkie warstwy farby Renocolor. Pamiętaj, aby rozprowadzać produkt równomiernie – dzięki temu nie powstaną zacieki ani zgrubienia.
Tadam i gotowe! Po pracy pora odpocząć w miękkim fotelu i wypić zasłużoną, aromatyczną kawę, oczywiście słuchając muzyki. 😊

Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 3.
Efekt końcowy 3.