Aranżacje z wykorzystaniem rattanu najczęściej można spotkać na balkonach i tarasach – zwykle to z tego materiału są wykonane meble ogrodowe. Ale, jak pokazały ostatnie lata, rattan świetnie odnajduje się we wnętrzach, np. w salonie czy sypialni. Dzięki niemu odmienisz wystrój i sprawisz, że będzie miał letni, trochę tropikalny klimat. Czyli w sam raz na zbliżające się wakacje, ale też na poprawę humoru jesienią i zimą. Zobacz, jak wykorzystać ten materiał – wykonaj z nami pudełkową szafkę z skrzynki po owocach. Zakup takiego mebla w sklepie to spory wydatek, ty możesz zrobić go samodzielnie!


Rattan ma szlachetny, ponadczasowy wygląd – jest lekki, nie przytłacza w aranżacjach, dlatego pasuje zarówno do wnętrz w stylu nowoczesnym, jak i retro. Nam najbardziej odpowiada w klimacie skandynawskiego boho – dobrze wpisuje się w prosty, zgodny z naturą wystrój. Spróbuj urządzić salon lub sypialnię w stylu boho, wprowadzając do niej rattanowe meble i dodatki – zobaczysz, że to pomieszczenie stanie się twoją oazą relaksu. Ale, jeśli boho niekoniecznie przypadło ci do gustu, możesz włączyć ratttan do wnętrza minimalistycznego, a nawet glamour. Wszystko zależy od twojej wyobraźni – nie stawiaj sobie sztucznych granic, tylko wybierz to, z czym dobrze się czujesz. A na początek zrób z nami świetny mebelek – szafkę w stylu zero waste z rattanowymi drzwiczkami, jej bazą jest drewniana skrzynka po owocach.

To ci się przyda

Farba Renocolor – kolor czarny
− Wałek z mikrofibry
− Skrzynka po owocach lub warzywach
− Sznurek jutowy
− Siatka rattanowa
− Blaszki mocujące do nóżek meblowych

To Ci się przyda.
To Ci się przyda.
Wybierz skrzynkę w dobrym stanie.
Wybierz skrzynkę w dobrym stanie.
Farba Renocolor Jeger.
Farba Renocolor Jeger.

Przygotuj powierzchnię

Wybierz skrzynkę w dobrym stanie – sprawdź, czy nie ma uszkodzeń i innych widocznych mankamentów. Jeśli powierzchnia wymaga przygotowania pamiętaj, aby przed malowaniem starannie ją oczyścić. Powinna być czysta i sucha.

Użyj kleju na gorąco.
Użyj kleju na gorąco.
Zamocuj siatkę ratanową .na ramki.
Zamocuj siatkę ratanową .na ramki.
Umieść sznurek między szczebelkami.
Umieść sznurek między szczebelkami.

Aplikuj farbę Renocolor

Za pomocą wałka z mikrofibry nałóż dwie cienkie warstwy farby Renocolor. Pamiętaj o zachowaniu odpowiedniego odstępu czasowego pomiędzy nakładaniem warstw, czyli 2 godzin.

Użyj specjalnych blaszek do nóżek.
Użyj specjalnych blaszek do nóżek.
Przykręć zawiasy.
Przykręć zawiasy.
Niepowtarzalna szafeczka gotowa.
Niepowtarzalna szafeczka gotowa.

Pomaluj ramki szafki

W trakcie, kiedy korpus szafki podsycha, możesz wykonać już następny krok, czyli pomalować ramki drzwiczek. Postępuj dokładnie tak samo, jak w przypadku malowania korpusu.

Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 3.
Efekt końcowy 3.

Wykończ szafkę

Następnie na ramkach zamocuj dociętą pod wymiar siatkę ratanową. Użyj kleju na gorąco. W ten sam sposób umieść sznurek jutowy pomiędzy szczebelkami. Wyznacz miejsca, w których wkręcisz nóżki – użyj specjalnych blaszek do nóżek meblowych. Na końcu przykręć zawiasy i skręć drzwiczki.
Niepowtarzalna szafeczka gotowa! Od razu przykuwa wzrok, prawda?