Praktyczna szafka na buty to niezastąpiony element niewielkiego przedpokoju. Taki mebel zajmuje niewiele miejsca i pomieści wiele par obuwia. Dzięki niej utrzymasz porządek w przestrzeni przedpokoju, a twoje buty będą zawsze na miejscu – w końcu nie będzie trzeba ich szukać. 😉 Pamiętaj, że taka szafka jest eksploatowana dosyć intensywnie. Podczas codziennego użytkowania jest narażona na uszkodzenia mechaniczne i działanie wilgoci (jeśli np. zdarzyło ci się zamknąć w niej wilgotne buty). Dlatego od czasu do czasu przyda się jej mała renowacja. Zobacz jak niewielkim kosztem odświeżyć szafkę i pomalować na piękny, intensywnie niebieski kolor!


Najprostszym sposobem na szybkie odświeżanie mebli jest malowanie. Tę prostą czynność możesz wykonać na własną rękę i wykonać od ręki! 😉 Oczywiście, jeśli chcesz w pełni cieszyć się z efektów swojej pracy, nie zaszkodzi odpowiednie przygotowanie. Dobierz odpowiednią farbę do malowania mebli z oferty Jeger i kolor, które będzie pasował do twojego wnętrza. No to zaczynamy!

To Ci się przyda.
To Ci się przyda.
Przygotuj powierzchnię.
Przygotuj powierzchnię.
Odpyl i odtłuść drewno.
Odpyl i odtłuść drewno.

To ci się przyda

Emalia do drewna i metalu kolory nr 648 oraz nr 647
– Papiery ścierne o gradacji: 120, 320
– Pędzelek syntetyczny
– Wałek z mikrofibry

Użyj Emalii do drewna i metalu Jeger.
Użyj Emalii do drewna i metalu Jeger.
Pomaluj powierzchnię pędzelkiem syntetycznym.
Pomaluj powierzchnię pędzelkiem syntetycznym.
Szafki pomaluj wałkiem.
Szafki pomaluj wałkiem.

Krok 1. Przygotuj powierzchnię

Prace renowacyjne zacznij od rozkręcenia poszczególnych części szafki. Następnie wygładź powierzchnię papierami ściernymi o gradacji 120-320. Potem dokładnie ją odpyl i odtłuść. Powinna być czysta i sucha.

Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 3.
Efekt końcowy 3.

Krok 2. Pomaluj szuflady szafki

Teraz już możesz zabrać się za pomalowanie szuflad. Użyj jaśniejszego koloru Emalii do drewna i metalu. Pędzelkiem syntetycznym nanieś dwie cienkie warstwy produktu. Czas schnięcia jednej warstwy to ok. 4 godziny.

Krok 3. Pomaluj korpus szafki

Kiedy szuflady podsychają możesz pomalować korpus szafki. Za pomocą wałeczka z mikrofibry zaaplikuj ciemniejszy koloru Emalii do drewna i metalu. Nanieś dwie cienkie warstwy farby. Czas schnięcia jednej warstwy to, tak jak w przypadku malowania szuflad, ok. 4 godziny.