Stary, zniszczony mebel niekoniecznie nadaje się tylko do wyrzucenia. Śmiało możesz go odnowić – pomogą Ci w tym produkty z oferty Jeger, przeznaczone do renowacji mebli. W dzisiejszym tutorialu krok po kroku pokazujemy, jak przeprowadzić renowację zniszczonej szafki pod RTV. Jesteś ciekawa/y efektów, przeczytaj nasz wpis i rozpocznij swoją przygodę z DIY razem z nami!


Szafka pod telewizor, gramofon czy DVD jest bardzo przydatna – nawet, jeśli nie masz tych sprzętów. 😉 Możesz na niej ustawić wazony, gazetnik, doniczki z kwiatami lub inne przedmioty, które będą dobrze się prezentować i ozdabiać twoje wnętrze. Półki naszej szafki dodatkowo wyposażyliśmy w pojemne wiklinowe kosze, co okazało się strzałem w dziesiątkę, zarówno, jeśli chodzi o aspekt wizualny, jak i funkcjonalny. Jeśli podoba ci się nasz pomysł, przeprowadź wspólnie z nami metamorfozę swojego mebla. 🙂

Szafka RTV.
Szafka RTV.
Metamorfoza.
Metamorfoza.
Lakierobejca Jeger.
Lakierobejca Jeger.

To ci się przyda

Lakierobejca Charm, kolor Dąb naturalny.
Emalia do drewna i metalu, kolor 0009
– Żel do usuwania starych powłok
– Wałek z mikrofibry
– Zmywak kuchenny
– Papier ścierny o gradacji: 120, 180, 320

Nanieś żel do usuwania starych powłok.
Nanieś żel do usuwania starych powłok.
Ściągnij starą powłokę szpachelką.
Ściągnij starą powłokę szpachelką.
Emalię nanieś wałkiem z mikrofibry.
Emalię nanieś wałkiem z mikrofibry.

Krok 1. Rozkręć szafkę

Zanim rozpoczniesz odnowę swojego mebla, przygotuj odpowiednio miejsce, w którym będziesz pracować. Zabezpiecz podłogę folią malarską lub starymi kartonami. Pracę rozpocznij od rozkręcenia szafki, żeby ułatwić sobie renowację trudno dostępnych miejsc.

Pomaluj dwa razy.
Pomaluj dwa razy.
Blat pomaluj Lakierobejcą Charm Jeger.
Blat pomaluj Lakierobejcą Charm Jeger.
Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 1.

Krok 2. Usuń starą powłokę

Następnie przejdź do ściągnięcia starej powłoki. Na dekorowaną powierzchnię nanieś bardzo grubą warstwę żelu do usuwania starych powłok. Pozostaw na ok 10-15 minut. Sprawdzaj co chwilę, czy farba się rozwarstwia. Jeśli produkt zmienił się w żelową konsystencję, ściągnij starą powłokę szpachelką. Starannie usuń resztki żelu i dokładnie wyszoruj oraz umyj powierzchnię wodą. Pozostaw do wyschnięcia.

Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 3.
Efekt końcowy 3.
Efekt końcowy 4.
Efekt końcowy 4.

Krok 3. Wygładź powierzchnię szafki

Kiedy powierzchnia jest już sucha, wygładź ją papierami ściernymi o gradacji: 120, 180, 320. Dokładnie odpyl i odtłuść – tylko przygotowana w ten sposób będzie nadawała się do malowania.

Efekt końcowy 5.
Efekt końcowy 5.
Efekt końcowy 6.
Efekt końcowy 6.
Efekt końcowy 7.
Efekt końcowy 7.

Krok 4. Pomaluj korpus szafki Emalią do drewna i metalu

Na korpus szafki nanieś dwie cienkie warstwy Emalii do drewna i metalu. Użyj wałka z mikrofibry. Pozostaw do wyschnięcia na ok. 4 godziny.

Krok 5. Zaaplikuj Lakierobejcę Charm na blat

Teraz możesz zabrać się za pomalowanie blatu. Zmywakiem kuchennym zaaplikuj dwie cienkie warstwy Lakierobejcy Charm. Pamiętaj, aby produkt nakładać wzdłuż usłojenia drewna. Czas schnięcia na warstwę od 1-2 godziny.

A teraz czas na kawkę i zasłużony odpoczynek po pracy. 🙂
Chcesz wypróbować więcej produktów z oferty Jeger, wejdź na www.jeger.pl i zamów je w naszym sklepie internetowym bez wychodzenia z domu. 🙂