Styl eco to odpowiedź na nadmiar przedmiotów i przeładowane wnętrza, które przytłaczają. Ten styl dotyczy nie tylko przearanżowania codziennej przestrzeni do życia, ale przed wszystkim zmiany sposobu myślenia. To przejście od nadmiernego konsumpcjonizmu do życia w zgodzie z naturą. Wiąże się z tym także zwrot ku dawaniu przedmiotom drugiego życia, DIY i wytwarzaniu jedynych w swoim rodzaju produktów hand-made. To wszystko w opozycji do masowej produkcji, w której liczy się szybki zysk i minimalizacja kosztów. Podoba ci się ta idea? Jeśli tak, to zainteresuje cię również nasz instruktaż!


Meble z recyklingu i te pochodzące z drugiej ręki cieszą się coraz większym zainteresowaniem. A wszystko dzięki większej świadomości ekologicznej konsumentów, którzy znaleźli również świetny sposób na generowanie oszczędności. Nie musisz kupować nowych mebli – możesz odnowić i przerobić te, które już masz zgodnie z najnowszymi trendami. 🙂 To proste!

Jeśli dobrze się czujesz w otoczeniu przedmiotów i mebli wykonanych z naturalnych materiałów, na pewno spodoba ci się nasz pomysł na odświeżenie starego krzesła z siedziskiem ze sznurka. Idealnie pasuje do wnętrza urządzonego w rytmie natury, a to realizacji tego pomysłu potrzebujesz tylko jednego produktu z oferty Jeger! 🙂

To Ci się przyda.
To Ci się przyda.
Zabezpiecz siedzisko farbą malarską.
Zabezpiecz siedzisko farbą malarską.
Wygładź drewniane elementy krzesła.
Wygładź drewniane elementy krzesła.

To ci się przyda

Lakierobejca Charm z efektem naturalnej satyny, kolor Dąb rustykalny
– Papier ścierny o gradacji: 100, 320, 1000
– Taśma malarska
– Benzyna ekstrakcyjna
– Ściereczka z mikrofibry

Użyj papierów ściernych o gradacji 100-320.
Użyj papierów ściernych o gradacji 100-320.
Opyl i odtłuść powierzchnię.
Opyl i odtłuść powierzchnię.
Zostaw do odparowania.
Zostaw do odparowania.

Zabezpiecz siedzisko krzesła

Zabezpiecz miejsce pracy starymi kartonami lub folią. Metamorfozę krzesła zacznij od oklejenia i dokładnego zabezpieczenia siedziska taśmą malarską. Następnie wygładź drewniane elementy krzesła. Użyj papierów ściernych o gradacji 100-320.

Ścierką z mikrofibry nanieś lakier.
Ścierką z mikrofibry nanieś lakier.
Lakierobejca Charm Jeger.
Lakierobejca Charm Jeger.
Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 1.

Oczyść powierzchnię

Przeszlifowane elementy dokładnie odpyl i odtłuść benzyną ekstrakcyjną. Pozostaw produkt do odparowania na 15 min

E
E

Pomaluj Lakierobejcą Charm

Kiedy powierzchnia jest już czysta i sucha możesz przejeść do kolejnego etapu, czyli malowania. Ścierką z mikrofibry nanieś dwie cienkie warstwy Lakierobejcy Charm. Pozostaw do wyschnięcia.

Wygładź powierzchnię

Utwardzaną powierzchnię delikatnie wygładź papierem ściernym o gradacji 1000. Ten sposób pozwoli ci trochę zmatowić błyszczące wykończenie.

Super, twoje nowe krzesło gotowe! Czas zaprosić przyjaciół na wspólny obiad. 🙂