Twoja lista postanowień noworocznych wciąż rośnie? A może by tak zacząć działać już przed nowym rokiem?😉 A, żeby było przyjemnie, nowy etap możesz rozpocząć od wprowadzenia zmian w domu. Nie musi to być jakieś wielkie przedsięwzięcie – czasami wystarczy ozdobić wnętrze dodatkową ilością zieleni lub wykonać przeróbkę mebli, które już nie pasują do wystroju albo ci się znudziły. Zainspiruj się szybką metamorfozą starego stolika – bohatera naszego dzisiejszego wpisu. 😊


Nasz stolik to bardzo praktyczny mebel – jest niewielki i ma kwadratowy kształt, dzięki czemu zmieści się nawet na niewielkiej przestrzeni. Ponadto ma półki, które pomagają ukryć różne przedmioty, które chcesz mieć pod ręką, ale niekoniecznie na widoku. I to one zadecydowały, że zmieniliśmy trochę jego funkcję w pomieszczeniu – teraz lepiej nam się sprawdza jako szafka.😉 Wniosek nasuwa się jeden: zawsze warto rozejrzeć się dookoła i zastanowić się, czy jakąś rzecz można naprawić, odnowić lub przerobić, zanim zapadnie decyzja o zakupie nowej. To wcale nie jest trudne, przekonaj się na przykładzie naszego mebla.

To ci się przyda

Jeśli nasza przeróbka przypadła ci do gustu, wykonaj ją samodzielnie. Potrzebujesz tylko trzech produktów, które zapewnią pożądany efekt. Przyda się też papier ścierny, wałek i pędzel. 😉
– Lakierobejca Nature (kolor 8)
– Emalia do drewna i metalu (kolor 0472)
– szpachla akrylowa
– wałek z mikrofibry
– pędzel syntetyczny
– papier ścierny

To się przyda
To się przyda
Lakierobejca Nature (kolor 8) i Emalia do drewna i metalu (kolor 0472)
Lakierobejca Nature (kolor 8) i Emalia do drewna i metalu (kolor 0472)
Od stolika odkręć nogi.
Od stolika odkręć nogi.

Przygotuj stolik do renowacji

Przed rozpoczęciem prac, odpowiednio przygotuj mebel. Od stolika odkręć nogi i zaszpachluj głębsze ubytki. Do tego celu użyj szpachli akrylowej. Kiedy szpachla się utwardzi, przeszlifuj całość mebla papierem ściernym. Następnie odpyl i odtłuść powierzchnię benzyną ekstrakcyjną. Powinna być czysta i sucha.

Przeszlifuj mebel.
Przeszlifuj mebel.
Użyj szpachli akrylowej.
Użyj szpachli akrylowej.
Zaszpachluj ubytki.
Zaszpachluj ubytki.

Malowanie

Kolejny krok to malowanie korpusu stolika. Zaaplikuj dwie cienkie warstwy farby za pomocą wałka z mikrofibry. Pozostaw do wyschnięcia na ok. 8 godzin. Pamiętaj, aby pomiędzy pierwszą a drugą warstwą, pozostawić produkt do wyschnięcia na ok. 2 godziny.

Oczyść nóżki stolika

Kiedy korpus stolika schnie, przejdź do ściągnięcia starej powłoki z nóżek. Przeszlifuj całość, używając szlifierki oscylacyjnej i papieru ściernego o gradacji 100. Aby wygładzić powierzchnię, przed malowaniem Lakierobejcą Natur, użyj papieru ściernego o gradacji 180 – nada gładki finisz farby.

Zaaplikuj Lkierobejcę Natur
Zaaplikuj Lkierobejcę Natur
Użyj pędzelka syntetycznego
Użyj pędzelka syntetycznego
Oczyść nóżki przed malowaniem.
Oczyść nóżki przed malowaniem.

Zaaplikuj Lakierobejcę Natur

Za pomocą pędzelka syntetycznego zaaplikuj równomiernie Lakierobejcę Nature. Rozprowadzaj ją tak, aby unikać zacieków. Nadmiar produktu ściągnij za pomocą ścierki z mikrofibry.
Sprawnie poszło, prawda? Teraz znajdź miejsce we wnętrzu dla swojego nowego stolika. 😊

Efekt końcowy.
Efekt końcowy.
Efekt końcowy.
Efekt końcowy.
Efekt końcowy.
Efekt końcowy.