We wnętrzach urządzonych zgodnie z nurtem biofilnym królują naturalne materiały i dużo zieleni. Chodzi zarówno o kolorystykę, jak i żywą roślinność. To, że rośliny są super nie podlega dyskusji. 😉 Pasują do każdego stylu i aranżacji – otaczaj się więc nimi do woli! 🙂 Możesz stworzyć w domu prawdziwą dżunglę, a jeśli nie masz zbyt wielu doniczkowych kwiatów, pomyśl jak ładnie je wyeksponować. Zobacz nasz pomysł na oryginalne ramki na kwiaty – świetnie sprawdzą się w przypadku niewielkich roślin.


Moc zieleni

Nawet niewielka ilość zieleni w domu pozwoli ci się szybciej zrelaksować, wyciszyć i uspokoić myśli po ciężkim dniu. Domowe, żywe rośliny nie tylko ozdabiają wnętrze i oczyszczają powietrze, ale także korzystnie wpływają na samopoczucie i poprawiają jakość snu. Dodatkowo otaczając się zielenią polepszasz swoją pamięć, koncentrację i kreatywność. Same plusy. 🙂 Jak wprowadzić rośliny do wnętrza? Duże kwiaty ustaw na podłodze, a mniejsze umieść w drewnianych ramkach – powstaną żywe obrazy. 🙂

To Ci się przyda.
To Ci się przyda.
Odtłuść powierzchnię.
Odtłuść powierzchnię.
Farba kredowa Jeger.
Farba kredowa Jeger.

To ci się przyda

Aby zrealizować ten świetny pomysł, nie potrzebujesz wiele. Wystarczą:
– Ramka
Farba kredowa Jeger, kolor Jaśmin
– Pędzel
– Kwiaty
– Zmywak kuchenny

Ostatnią warstwę farby nanieś zmywakiem.
Ostatnią warstwę farby nanieś zmywakiem.
Zamocuj do ramki uchwyt.
Zamocuj do ramki uchwyt.
Doniczkę obwiąż sznurkiem.
Doniczkę obwiąż sznurkiem.

Krok 1. Przygotuj powierzchnię

Jak zwykle w przypadku tego typu prac, zacznij od odtłuszczenia powierzchni ramki benzyną ekstrakcyjną. Następnie poczekaj aż odparuje. Powierzchnia powinna być czysta i sucha.

Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 3.
Efekt końcowy 3.

Krok 2. Aplikuj farbę kredową

Za pomocą pędzelka nanieś na powierzchnię ramki dwie cienkie warstwy farby kredowej. Pozostaw do wyschnięcia na ok. 2 godziny. Kiedy druga warstwa wyschnie, wykonaj nieregularną strukturę aplikując dodatkową, cieniutką warstwę farby kredowej. Tę czynność wykonaj za pomocą zmywaka kuchennego.

Na koniec zamocuj uchwyt na którym zawiesisz doniczkę i gotowe! Ciesz się swoją nową ozdobą wnętrza – prezentuje się pięknie, prawda?

Jeśli szukasz produktów, które pomogą ci zrealizować twoje wnętrzarskie pomysły, odwiedź naszą stronę www.jeger.pl.