Tworzenie lampki ze starego wazonu to kreatywny sposób na odnowienie i ponowne wykorzystanie przedmiotu. Podczas pracy możesz wykazać się pomysłowością i stworzyć unikalną rzecz, jakiej nie znajdziesz w sklepach. Dostosuj projekt do swojego gustu i stylu – to sprawi, że lampka będzie naprawdę wyjątkowa. Oto kilka kroków, które pomogą ci przekształcić stary wazon w piękną lampę.


Stwórz unikalne oświetlenie

Wybierz wazon o interesującym kształcie i rozmiarze, który będzie pasował do twojego pomysłu na lampkę. Możesz użyć zarówno wazonu szklanego, jak i ceramicznego, w zależności od swoich preferencji. Najlepiej sięgnij po taki, który już do niczego ci się nie przyda i bez żalu będziesz mógł/ła testować na nim swoje pomysły. 😉 Jeśli chcesz możesz dodatkowo ozdobić lampkę, dodając elementy dekoracyjne, takie jak koraliki, tasiemki itp., aby jeszcze bardziej spersonalizować i dopasować ją do swojego wnętrza. W ten sposób stworzysz unikalne oświetlenie, które będzie nie tylko funkcjonalne, ale także jedyne w swoim rodzaju.

To CI się przyda.
To CI się przyda.
Spray black mat Jeger.
Spray black mat Jeger.
Odtłuść wazon benzyną ekstrakcyjną.
Odtłuść wazon benzyną ekstrakcyjną.

Sięgnij po farbę w sprayu, idealną do szybkich przeróbek

My wykorzystaliśmy potencjał starego wazonu wykonanego z mlecznego szkła, który przykuwa wzrok ciekawą, fantazyjną formą. Diametralnie zmieniliśmy jego kolor za pomocą farby Jeger Black Mat w sprayu w tonacji głębokiej czerni. To farba szybkoschnąca, która jest idealna do malowania różnego rodzaju podłoży. Z jej pomocą w prosty i szybki sposób odmienisz wygląd mebli i akcesoriów. Jeger Black Mat zapewnia świetne krycie malowanej powierzchni z efektem matowego wykończenia – tworzy wyjątkowo trwałą powłokę, która nie żółknie i zachowuje świetny wygląd mimo upływu czasu. Specjalna technologia rozpylania i użyciu gazu biodegradowalnego sprawia, że produkt jest w 100% bezpieczny i przyjazny dla człowieka i środowiska.

Nanieś dwie cienkie warstwy farby w spray'u.
Nanieś dwie cienkie warstwy farby w spray'u.
Czas schnięcia farby to 2 godziny.
Czas schnięcia farby to 2 godziny.
Po wyschnięciu pierwszej warstwy odczekaj 2 godziny.
Po wyschnięciu pierwszej warstwy odczekaj 2 godziny.

To ci się przyda

Aby swobodnie malować farbą w sprayu będziesz potrzebować trochę wolnej przestrzeni. Dokładnie zabezpiecz podłoże starymi kartonami lub folią. Zgromadź wszystkie potrzebne produkty i akcesoria w jedno miejsce – tak, aby w każdej chwili móc po nie sięgnąć. Wbrew pozorom artystyczny nieład nie sprzyja kreatywnym czynnościom. 😉

– Stary wazon
Jeger Black Mat w sprayu
– Klosz do lampy
– Lampka na baterię
– Ściereczka z mikrofibry
– Benzyna ekstrakcyjna

Ostatnią warstwę nałóż po dwóch godzinach.
Ostatnią warstwę nałóż po dwóch godzinach.
Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 2.

Przygotuj szklaną powierzchnię do malowania

Pracę rozpocznij od przygotowania powierzchni pod malowanie. Dokładnie odtłuść wazon benzyną ekstrakcyjną. Nasącz preparatem ściereczkę z mikrofibry, przetrzyj szkło i pozostaw do odparowania na 5-10 minut. Sprawdź, czy powierzchnia jest czysta i sucha i przejdź do kolejnego kroku.

Efekt końcowy 3.
Efekt końcowy 3.
Efekt końcowy 4.
Efekt końcowy 4.
Efekt końcowy 5.
Efekt końcowy 5.

Pomaluj wazon farbą Black Mat w sprayu

Teraz czas na malowanie. Na oczyszczoną powierzchnię nanieś dwie cienkie warstwy farby Jeger Black Mat w sprayu. Czas schnięcia jednej warstwy to ok. 2 godziny.

Wykonaj końcowe prace

Kiedy farba już wyschnie, zamontuj klosza za pomocą kleju na gorąco. W miejsce żarówki umocuj lampkę na baterię i gotowe!

Gdzie umieścisz swoją nową, klimatyczną lampę? Wypróbuj aranżację w monochromatycznej, ciemnej stylistyce – nas zachwyciła. 🙂